Halák vychytal triumf, Hossa dvojbodový pri víťaznom obrate

V noci sa začalo štvrťfinále play-off v NHL.

Hokejisti Chicaga v noci na štvrtok víťazne vstúpili do zápolení v 1. kole play off zámorskej NHL. Na ich triumfe 4:3 po dvojnásobnom predĺžení v prvom zápase štvrťfinále Východnej konferencie nad domácim Nashvillom sa dvoma asistenciami podieľal aj slovenský útočník Marián Hossa. Chicago pritom po prvej časti prehrávalo 0:3, následne však predviedlo dokonalý obrat, ktorý korunoval gólom v 8. minúte druhého predĺženia Duncan Keith.

Darilo sa aj jeho krajanovi - brankárovi Jaroslavovi Halákovi, ktorý kryl 24 z celkového počtu 25 striel hráčov Washingtonu a priviedol New York Islanders k víťazstvu 4:1.

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 29:33 0+2

Ľubomír Višňovský (NY Islanders) 19:39 0+0

Jaroslav Halák (NY Islanders) 60:00 1/25

prvé zápasy štvrťfinále Východnej konferencie

MONTREAL - OTTAWA 4:3 (0:1, 4:2, 0:0) (stav série 1:0)

Góly: 28. Mitchell (Flynn, Subban), 29. Plekanec (Galchenyuk, Subban), 32. Eller (Flynn), 38. Flynn (Prust, Beaulieu) - 13. Michálek, 31. Turris (Karlsson, Wiercioch), 33. Zibanejad (Wiercioch, Karlsson)

WASHINGTON - NEW YORK ISLANDERS 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) (stav série 0:1)

Góly: 20. Johansson (Laich) - 7. Nelson (Bailey, Boychuk), 24. Strome (Tavares), 31. Bailey (Okposo, Nielsen), 59. Nelson (Lee, Grabner)

prvé zápasy štvrťfinále Západnej konferencie

NASHVILLE - CHICAGO 3:4 pp (3:0, 0:3, 0:1) (stav série 0:1)

Góly: 7. Wilson, 18. Stalberg (Järnkrok, Cullen), 20. Wilson (Jones, Ellis) - 22. Hjalmarsson (Teräväinen, Toews), 29. Sharp (Kane, HOSSA), 34. Toews (Kane, Keith), 88. Keith (HOSSA, Toews)

VANCOUVER - CALGARY 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) (stav série 0:1)

Góly: 33. Horvat (Hansen, Edler) - 48. Jones (Ferland), 60. Russell (Wideman, Bennett)