Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Tatar musí hrať jednoduchšie

Tréner Detroitu Mike Babcock pred play off: "Tatar musí svoju hru zjednodušiť".
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Hokejisti Detroitu Red Wings splnili primárny cieľ pre ročník 2014/2015 a postúpili do play off zámorskej NHL. Podarilo sa im to v 24. sezóne za sebou, čím vyrovnali rekord Montrealu z obdobia rokov 1971 až 1994. Ide o štvrtú najdlhšiu sériu v tejto profiligovej štatistike.

"Červeným krídlam" na zisk miestenky do vyraďovacej časti stačila vo štvrtkovom súboji na ľade Montrealu napokon aj prehra po predĺžení. Prispel k tomu aj fakt, že Boston nebodoval na Floride. Tréner Detroitu Mike Babcock sa v pozápasovom hodnotení už myšlienkami venoval play off: "Potrebujeme, aby sa nám uzdravili zranení hráči. Keď sa do zostavy vrátia Abdelkader s Jurčom, budeme lepším tímom." Tomáš Jurčo pre bližšie nešpecifikované zranenie v hornej časti tela vynechal uplynulých päť duelov, ale tento týždeň už začal s tréningom a do začiatku vyraďovačky by mal byť trénerom k dispozícii.

V odlišnej pozícii je jeho krajan Tomáš Tatar. Slovenský útočník sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane najlepším strelcom Red Wings v základnej časti, keď pred posledným zápasom v sobotu na ľade Caroliny má na svojom konte 29 gólov. Záver "regular season" mu však nevyšiel podľa predstáv. V marci zaznamenal len tri góly, štvrtkovým presným zásahom do siete Montrealu ukončil päťzápasové strelecké suchoty. Situáciu ohľadne Tatara pozorne vníma aj kouč Babcock. "Je pravda, že Tomášovi sa v posledných zápasoch príliš nedarilo. Teraz musí svoju hru zjednodušiť. Ak ste raz strelec a nedávate góly, tak potom musíte prestať veci komplikovať. V jeho prípade musí častejšie strieľať a najmä získať viac pukov v osobných súbojoch," uviedol Babcock pre denník Detroit Free Press.

Tatar si uvedomuje, že v play off sa od neho čakajú najmä góly. "Mal som streleckú smolu, trafil som niekoľkokrát žŕdky, ale góly z toho neboli. Verím, že v play off to bude iné. Poučili sme sa z vlaňajšej vyraďovacej časti, nechceme urobiť rovnaké chyby," naznačil ambície Detroitu slovenský útočník. Podľa súčasného postavenia v tabuľke Východnej konferencie sa "červené krídla" stretnú v 1. kole play off s Tampou Bay.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články