Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Bystrica bojuje! Finálová séria sa vracia do Košíc za nerozhodného stavu

Vo štvrtom zápase play off hokejovej extraligy opäť lepšie svedčal domáci ľad HC 05 Banská Bystrica. Po víťazstve 2:1 vyrovnali barani zápasové skóre na 2:2, piaty zápas je na programe v košickej Steel Aréne vo štvrtok o 19.30.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

HC 05 B. Bystrica - HC Košice 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 29. Handzuš (White, Hudec), 37. Heizer (Kafka, Rosandič) - 33. Lapšanský. Rozhodcovia Kubuš, J. Konc - Gajan, M. Smrek, vylúčení 3:4, navyše 1. Corbeil 5 min + DKZ a trest v hre za údery vyrážačkou, presilovky 0:1, v oslabení 0:0, 2841 divákov. Stav série 2:2.

HC 05 B. Bystrica: Corbeil (1. Košarišťan) - Čížek, Rosandič, Guimond, Gründling, Kousalík, Biro, Jaborník - Lamper, Zigo, Matoušek - Hudec, Handzuš, White - Kudrna, Kytnár, Surový - Kafka, Heizer, Handlovský - Kadura

HC Košice: Hylák - Jánošík, Štrbák, Philipp, Šeda, Cebák, Macejko - Spilar, Bartoš, Jenčík - Bicek, Rachůnek, Bartánus - Lapšanský, Hrnka, Suja - Bondra, Mat. Chovan, Sojčík

Štvrtý finálový zápas mal dramatický úvod. Už po 45 sekundách hry sa pobral do šatne brankár Corbeil za údery a domáci sa museli brániť v 5-min oslabení. Košarišťan však zodpovedne Corbeila v úvodnej dvadsaťminútovke nahradil a s ľadovým pokojom si poradil so šancami Spilara, Suju i Hrnku. Bystričanov komplikovaný úvod zocelil, obrana im fungovala veľmi dobre a občas vykúzlili aj solídny tlak na bránku Hyláka. V 8. min trafil Kytnár žŕdku, v 20-tej boli blízko ku gólu Surový i Kytnár. Najmä v presilovke od 9. min barani rozkrútili poriadny kolotoč a ich ťah na bránku s typickým nátlakom pred Hylákom spĺňal učebnicové parametre.

V druhej tretine ako prví dali o sebe vedieť hlavne Lamper a Zigo v 24. min po tlačenici pred Hylákom. Domáci pritlačili v ďalšej presilovke, no strely Whitea a Guimonda v 27. min len márne hľadali cieľ. Skóre otvoril v 29. min Handzuš, v pravú chvíľu stál na pravom mieste a odrazený puk poslal zblízka do siete. Prvýkrát vo finálovej sérii Bystričania strelili úvodný gól a mohli pridať aj ďalší, no puk po strele Čížeka v 30. min skončil na žŕdke. Košičanom pomohla vyrovnať presilovka v 33. min po viackrát stečovanej strele Lapšanského, pri ktorej chýbal Košarišťanovi aj lepší výhľad. Po biliardovej kombinácii v 37. min sa opäť menilo skóre v prospech baranov, najskôr sa Heizer akoby zastreľoval a o pár sekúnd neskôr perfektnú nahrávku od Kafku poslal do úplne odkrytej bránky.

V tretej tretine nabral zápas podobný kurz ako deň predtým, barani vedomí si náskoku sa snažili sympaticky pridať gólovú poistku a oceliari po vyrovnávajúcom len márne túžili. V 49. i 57. min mal na hokejke gól Handlovský, dôležitá bola aj nevyužitá presilovka hostí od 49. min a strela Rachůnka o dve minúty neskôr, ktorú zneškodnil Košarišťan. Riziko s prázdnou bránkou pri power play si Košičania zvolili 90 sekúnd pred koncom, no bez vytúženého efektu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články