Druhý najproduktívnejší obranca Banskej Bystrice už pozná svoje nové pôsobisko
Dvadsaťdeväťročný kanadský obranca Olivier Galipeau, ako už skôr bolo avizované, opúšťa Banskú Bystricu. Spod Urpína má namierené do rakúskeho Salzburgu a pôsobiť bude v ICEHL.
Olivier Galipeau bol v Banskej Bystrici druhým najproduktívnejším obrancom. Nazbieral 28 bodov v 52 dueloch základnej časti a šesť bodov mal na konte v siedmich zápasoch play off.
Prečítajte si aj
Tak pozor! Hral za HC Košice, získal striebro na MS do 18 rokov, teraz podpísal zmluvu v českej extralige
Galipeau prišiel do Európy v sezóne 2024-25. Pôsobil v nemeckej DEL, kde hneď získal titul v drese Eisbären Berlín. Po ročnom pôsobení v Banskej Bystrici sa presúva do Salzburgu, ktorý bude jeho treťou európskou zastávkou.
Autor: Kamil Dobrovský
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk