Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Obranca Vojnov si pri tenise poranil achilovku, pred súd sa postaví až v júni

Suspendovaný Vojnov si pri tenise natrhol achilovku, súd bude mať až v júni
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Ruský hokejista Vjačeslav Vojnov, ktorý po údajnom napadnutí partnerky čelí v USA obvineniu z domáceho násilia, sa postaví pred súd až začiatkom júna. Obranca Los Angeles Kings sa na stredajšom prípravnom konaní objavil s barlami a sadrou na pravej nohe, pri rekreačnom tenise si totiž natrhol achilovku a musel podstúpiť operáciu. Podľa denníka Los Angeles Times ho čaká až šesťmesačná rekonvalescencia.

Vojnova suspendovalo vedenie NHL po tom, čo ho obvinili z napadnutia priateľky Marty Varlamovovej. Tá síce nechce ruského hokejistu žalovať a nebude v jeho prípade ani svedčiť, no sudca v prvej polovici decembra rozhodol, že existuje dostatok dôkazov proti dvojnásobnému víťazovi Stanleyho pohára a začal proti nemu konanie. Ďalšie pojednávanie je naplánované na 4. mája, 6. júla by sa mal na súde objaviť aj samotný Vojnov. Ten musel zaplatiť kauciu 50-tisíc dolárov, aby sa mohol pohybovať na slobode.

Zadák LA mal napadnúť partnerku v dome v Redondo Beach vlani 19. októbra, pričom jej mal spôsobiť zranenia v oblasti obočia, líca a krku. Podľa obžaloby ju udrel, škrtil a sotil do televízneho prijímača. Po incidente ho zatkla polícia, odvtedy je suspendovaný aj v profilige. Podľa zverejnenej výpovede ošetrujúcej zdravotnej sestry jej Varlamovová priznala, že ju hokejista nebil prvýkrát. V prípade uznania viny hrozí Vojnovovi maximálne deväťročné väzenie, ako i deportácia z krajiny. Účastník ZOH 2014 v Soči obvinenia odmieta.

Zdieľajte:
Pridal: Boris Silný
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články