window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ostrovanom svitá na lepšie časy, Halák sa vracia, Višňovský ešte nie

Jaroslav Halák by sa mal onedlho vrátiť medzi tri žrde.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák sa po zranení zapojil do tréningu tímu zámorskej hokejovej NHL New York Islanders a do zostavy by sa mal vrátiť už v sobotňajšom zápase s New Jersey. Ďalší Slovák v kádri "ostrovanov" Ľubomír Višňovský má za sebou korčuliarsky tréning, no tento týždeň už do hry nezasiahne.

Hlavný tréner Jack Capuano po štvrtkovom tréningu povedal novinárom o Jarovom zdravotnom stave iba v krátkosti „Ide to dobre.“ Halák počas zdravotných problémov nevidel žiadny zo zápasov na vlastné oči, vynechal totiž oba zápasy, pretože sa minulý piatok ľahšie zranil.

29-ročný rodák z Bratislavy v tejto sezóne zasiahol do 50 zápasov, v ktorých má bilanciu 34-15-1 s 91,2 % úspešnosťou zákrokov a priemerne inkasoval 2,46 gólu na zápas.

Višňovský by sa podľa trénera mal vrátiť do zostavy v utorok alebo vo štvrtok.

Do kádra by sa mal vrátiť aj ďalší obranca Nick Leddy, ktorý sa zranil 9. marca a ukončil tak svoju 320-zápasovú sériu bez prerušenia. "Niet pochýb, že nám chýbajú. Sú dôležitou súčasťou nášho tímu. V tejto lige vyhrávate práve vďaka brankárom a obrane," povedal pre oficiálnu stránku tímu tréner Jack Capuano.

Pre trénera sú to pozitívne správy, keďže Islanders momentálne ťahajú štvorzápasovú sériu prehier. "Sú to naši kľúčoví hráči. Leddy je dôležitý vo všetkých aspektoch hry a Jaro je celý rok ako stena. Jeho čísla hovoria sami za seba. Potrebujeme ich a je dobré, že sú opäť na ľade," povedal útočník Brock Nelson.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: TASR, HokejovySvet.sk

Diskusia

Podobné články