Pánik asistoval, no na body to nestačilo, Detroit zdolal Edmonton

Prinášame vám sumár nočných zápasov NHL!
Zdroj: TASR/ilustračne

V päťzápasovom programe zámorskej NHL sa v noci na utorok predstavili piati slovenskí hokejisti, bodové štatistiky si rozšíril iba útočník Toronta Richard Pánik. V dueli s New Yorkom Islanders asistoval pri druhom góle domácich, Maple Leafs však napriek dobre rozbehnutému zápasu získali iba bod po prehre 3:4 po predĺžení. Pre Pánika to bola piata asistencia a 15. kanadský bod v prebiehajúcej sezóne.

Islanders prehrávali v zápase 0:2 i 1:3, ale dokázali skóre v záverečnej tretine vyrovnať a napokon vydolovať dva body. Víťazný gól strelil 22 sekúnd pred koncom predĺženia kapitán "ostrovanov" John Tavares, ktorý predtým asistoval aj pri prvom góle hostí a so 72 bodmi (33+39) si tak upevnil vedúce postavenie v tabuľke produktivity NHL. Slovenskému brankárovi Jaroslavovi Halákovi dopriali tréneri Islanders voľno a medzi žrďami dostala šancu nová posila Michal Neuvirth, Čech inkasoval tri góly z 25 striel. Z výhry sa tešil aj slovenský obranca v službách newyorského tímu Ľubomír Višňovský, ktorý odohral vyše 22 minút a rovnako ako Pánik si pripísal plusový bod.

DETROIT - EDMONTON 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Góly: 21. Kronwall (Cole, Zetterberg), 35. Sheahan (Nyquist, Pulkkinen), 51. Pulkkinen (Dacjuk), 59. Abdelkader (Sheahan, Zetterberg), 60. Dacjuk (Zetterberg) – 3. Klinkhammer (Hendricks, Gordon), 59. Jakupov (Schultz, Eberle). Brankári: Howard - Scrivens, strely na bránku: 26:38, 20.027 divákov.

TORONTO - NY ISLANDERS 3:4 pp (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)

Góly: 19. Booth (Gardiner), 31. Holland (PÁNIK, van Riemsdyk), 47. van Riemsdyk – 42. Kennedy (Tavares, Bailey), 50. Nielsen (Lee, Bailey), 51. Cizikas (Hamonic), 65. Tavares (Kennedy, Hamonic). Brankári: Bernier - Neuvirth, strely na bránku: 25:43, 18.984 divákov.

SAN JOSE - PITTSBURGH 2:1 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 20. Nieto (Tierney, Smith), rozh. nájazd Wingels – 48. Crosby (Perron, Letang). Brankári: Niemi - Fleury, strely na bránku: 30:40, 17.336 divákov.

ARIZONA - NASHVILLE 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 48. Chipchura (Moore, Ekman-Larsson) – 24. Gaustad (Beck), 63. Neal (Jones, Franson). Brankári: Domingue - Rinne, strely na bránku: 28:40, 11.227 divákov.

VANCOUVER - ANAHEIM 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 10. Horvat (Hansen, Dorsett), 57. Kassian (Hamhuis) – 49. Etem (Thompson, Fowler). Brankári: Läck - Andersen, strely na bránku: 16:30, 18.557 divákov.

Pridal: Boris Silný