Spišiaci víťazne v prvom finále

Hokejisti HK Spišská Nová Ves triumfovali v úvodnom finálovom dueli play off I. ligy nad HC 07 Detva 2:1.

O výsledku pondelňajšieho duelu rozhodla prvá tretina, v ktorej padli všetky tri góly. Do vedenia sa dostali Spišiaci v 7. minúte zásluhou obetavého zakončenia Jozefa Hrubého. O štyri minúty neskôr sa o vyrovnanie postaral Juraj Petro, no už 83 sekúnd hostia opäť prehrávali. Pohotovú kombináciu predviedli Matej Hamrák s Lukášom Vartovníkom s gólovou koncovkou druhého menovaného - 2:1.

V ďalšom priebehu kúskovali hru vylúčenia, no 3069 divákov už gól nevidelo. V závere sa Detvania prezentovali obrovským náporom, domáceho brankára Blažíčka však neprekonal ani Patrik Fekiač z trestného strieľania.

V sérii hranej na štyri víťazstvá sa Spišská Nová Ves ujala vedenia 1:0, druhý zápas je na programe v utorok o 17.00 h opäť na Spiši.

HK Spišská Nová Ves - HC 07 Detva 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 7. Hrubý, 14. Vartovník (Hamrák, Findura) - 11. Petro (Srnka, Hajnik). Rozhodovali: Štefik, Valach - Bednár, Smrek, vylúčení: 8:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 3069 divákov.