Boston prehral už šiestykrát v rade, Slováci bez bodu

Dnes v noci bolo na programe 7 zápasov NHL.

Hokejisti Bostonu Bruins prehrali v noci na sobotu na ľade St. Louis Blues 1:5 a predĺžili svoju sériu bez víťazstva v zámorskej NHL už na šesť zápasov.

Na svoj debut v profilige nebude v dobrom spomínať bostonský gólman Malcolm Subban. Mladší brat montrealského obrancu P.K.-a inkasoval v druhej tretine tri góly z troch striel a v bránke ho nahradil Tuukka Rask. Ani Fínovi sa nedarilo podľa predstáv, z deviatich streleckých pokusov ho domáci prekonali dvakrát a tréneri v závere tretej tretiny poslali do bránky opäť Subbana.

"Samozrejme, takto som si svoj prvý zápas v NHL nepredstavoval. Musím sa spätne pozrieť na to, čo som dnes urobil zle. Verím, že keď dostanem príležitosť opäť, bude môj výkon lepší," sypal si popol na hlavu Subban. Jeho spoluhráč Zdeno Chára strávil na ľade 21:10 min, do štatistík si zapísal dve strely.

Ruský útočník St. Louis Vladimir Tarasenko zaznamenal v zápase svoj 30. a 31. gól v sezóne. Vo veku 23 rokov a 70 dní sa stal druhým najmladším hráčom v klubovej histórii, ktorý pokoril 30-gólovú hranicu. V sezóne 1991/92 sa to podarilo aj Brendanovi Shanahanovi, ktorý mal vtedy 23 rokov a 63 dní.

Naďalej sa darí Minnesote, Wild triumfovali v Edmontone 4:0 a vyhrali dvanáste z ostatných 16 stretnutí. Hlavnou hviezdou duelu bol brankár hostí Devan Dubnyk, ktorý proti svojmu bývalému tímu zaznamenal štrnásty shutout v kariére. Slovenský obranca domácich Martin Marinčin odohral 18:24 min, Dubnyka ohrozil jednou strelou a mal aj jeden mínusový bod.

Carolina hostila trápiace sa Toronto, domáci Andrej Sekera nastúpil proti útočníkovi hostí Richardovi Pánikovi. Po záverečnom klaksóne sa tešil Sekera, ktorého tím vyhral 2:1. Všetky góly padli v prvej tretine, za "hurikánov" skórovali bratia Eric a Jordan Staalovci.

"Jazdci" z New Yorku uspeli v Buffale, víťazný debut v NHL absolvoval brankár hostí Mackenzie Skapski. Andrej Meszároš ho v domácom drese ohrozil jednou strelou, slovenský obranca celkovo odohral niečo viac ako 20 minút.

Chicago prekvapujúco nestačilo na Colorado a podľahlo mu 1:4. Rozhodujúci moment prišiel v 52. minúte, počas ktorej domáci dvakrát inkasovali. Víťazný gól zaznamenal švédsky kapitán "lavín" Gabriel Landeskog, ktorý skóroval v piatom zápase za sebou. Chicagský útočník Marián Hossa sa prezentoval dvoma strelami a na trestnej lavici si odsedel aj dve minúty za krosček.

Päť gólov za finálnych 14 minút strelili hráči Anaheimu v Calgary a napokon triumfovali 6:3. V Pacifickej divízii majú "káčeri" už 10-bodový náskok pred druhým Vancouverom, ktorý prehral na ľade New Jersey.

BUFFALO - NEW YORK RANGERS 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 1. Moulson (Mitchell, Gionta) - 6. Hagelin (Miller, Boyle), 21. Nash (Brassard, Staal), 29. Zuccarello (Nash, Brassard). Brankári: Neuvirth - Skapski, strely na bránku: 25:43, 19.070 divákov

CAROLINA - TORONTO 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Góly: 14. E. Staal (Faulk, Tlustý), 19. J. Staal (Tlustý, E. Staal) - 18. Kozun (Booth, Holland). Brankári: Ward - Reimer, strely na bránku: 26:24, 12.563 divákov

NEW JERSEY - VANCOUVER 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 8. Eliáš (Larsson, Henrique), 21. Tootoo (Larsson, Schneider), 23. Cammalleri (Gelinas, Gomez), 58. Cammalleri (Larsson) - 27. Kassian (D. Sedin, H. Sedin), 44. Kassian (H. Sedin, D. Sedin). Brankári: Schneider - Läck, strely na bránku: 27:23, 14.822 divákov

ST. LOUIS - BOSTON 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Góly: 21. Lindbohm (Gunnarsson, Schwartz), 25. Pietrangelo (Bouwmeester, Steen), 26. Oshie (Steen, Cole), 34. Tarasenko (Steen, Oshie), 52. Tarasenko (Schwartz, Lehterä) - 11. Marchand (Bergeron, Smith). Brankári: Allen - Subban (26. Rask, 54. Subban), strely na bránku: 15:27, 19.172 divákov

CHICAGO - COLORADO 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Góly: 30. Versteeg (Richards, Rozsíval) - 13. Barrie, 52. Landeskog (O´Reilly, Barrie), 52. Barrie (Iginla, Landeskog), 55. Stuart. Brankári: Crawford - Varlamov, strely na bránku: 28:30, 22.103 divákov

CALGARY - ANAHEIM 3:6 (1:0, 1:1, 1:5)

Góly: 15. Stajan (Colborne), 32. Bouma (Wideman), 59. Monahan (Glencross, Gaudreau) - 36. Cogliano (Perry, Manson), 47. Beauchemin (Cogliano, Rakell), 49. Getzlaf (Maroon, Lindholm), 52. Palmieri, 55. Silfverberg (Maroon, Getzlaf), 59. Lindholm. Brankári: Hiller - Gibson, strely na bránku: 28:38, 19.289 divákov

EDMONTON - MINNESOTA 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly: 11. Fontaine (Folin, Parise), 16. Niederreiter (Koivu, Brodin), 36. Schroeder (Vanek, Koivu), 59. Fontaine (Parise, Granlund). Brankári: Scrivens - Dubnyk, strely na bránku: 15:29, 16.839 divákov

Pridal: Martin Žigo