Halák víťazne, Tatar, Gáborík, Pánik a Višňovský asistovali

Sobota nám ponúkla desať zápasov, v ktorých sa predstavilo až osem hokejistov spod Tatier.

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák priviedol jeho New York Islanders k domácej výhre 6:3 nad Columbusom v nočnom zápase zámorskej NHL. Halák kryl 34 striel modrokabátnikov, jeho slovenský spoluhráč a obranca Ľubomír Višňovský prispel k výhre jednou asistenciou. Pre Višňovského ho je to deviata asistencia v sezóne, pre Haláka už 31. výhra v ročníku.

Obhajca titulu Los Angeles Kings na domácom ľade zdolal Washington 3:1, asistenciou, už 16. v ročníku, k tomu prispel aj slovenský útočník Marián Gáborík. V kanadskom derby vyhral doma Montreal nad Torontom 2:1 po samostatných nájazdoch, hosťom k plnému bodovému zisku nestačila ani asistencia útočníka Richarda Pánika (tretia v sezóne), ktorý na ľade strávil takmer 20 minút.

Ani dve asistencie Tomáša Tatara nepriviedli Detroit k domácej výhre nad Winnipegom, "červené krídla" doma padli po nájazdoch 4:5. Tatar odohral vyše 16 minút, zaknihoval 17. a 18. asistenciu v sezóne, jeden plusový bod, ale nepremenil svoj pokus v rozstrele. Jeho spoluhráč Tomáš Jurčo si zapísal jeden mínusový bod pri takmer desiatich minútach na ľade.

Carolina prehrala v Minnesote 3:6, jej slovenský obranca Andrej Sekera bol na ľade vyše 23 minút a raz sedel na trestnej lavici. Edmonton prehral v Ottawe 2:7, obranca Martin Marinčin odohral takmer 20 minút a zaznamenal jednu mínusku.

OTTAWA - EDMONTON 7:2 (1:1, 4:1, 2:0)

Góly: 8. Michálek (Hoffman, Karlsson), 21. Ceci (Condra, Chiasson), 21. Turris (Stone, Michálek), 24. Michálek (Turris, Stone), 39. Chiasson (Condra, Karlsson), 55. Hoffman (Zibanejad, Ryan), 56. Legwand (Wiercioch, Ryan) – 16. Roy (Hamilton, Jakupov), 24. Fayne (Petry, Ference)

MONTREAL - TORONTO 2:1 sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 12. Gallagher (Plekanec, Subban), rozh. náj. Desharnais – 12. Winnik (PÁNIK, Polák)

DETROIT - WINNIPEG 4:5 pp a sn (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 17. Krönwall (Zetterberg, Nyquist), 22. Helm (TATAR, Dacjuk), 26. Dacjuk (Helm, TATAR), 54. Dacjuk (Smith, DeKeyser) – 3. Thorburn (Trouba, Byfuglien), 28. Wheeler (Myers, Little), 30. Stafford (Myers, Frolík), 45. Ladd (Little, Byfuglien), rozh. náj. Stafford

NY ISLANDERS - COLUMBUS 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)

Góly: 2. Bailey (Lee, Tavares), 9. Bailey (Tavares, Lee), 28. Strome (VIŠŇOVSKÝ, Nielsen), 42. Nielsen (Hickey, Grabovskij), 48. Tavares (Lee, Strait), 52. Tavares (Bailey, Lee) – 16. Dubinsky (Calvert, Ťutin), 20. Atkinson, 40. Foligno (Hartnell, Wisniewski)

NASHVILLE - NEW JERSEY 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 9. Cullen (Smith, Weber), 57. Wilson (Bartley, Ribeiro), 58. Smith (Cullen, Fisher) – 38. Bernier (Gelinas, Gomez)

MINNESOTA - CAROLINA 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Góly: 2. Vanek (Granlund, Fontaine), 9. Vanek (Fontaine, Suter), 16. Schroeder (Scandella, Spurgeon), 23. Prosser (Vanek, Granlund), 44. Haula (Brodziak, Veilleux), 59. Parise (Spurgeon, Koivu) – 20. Nestrašil (McClement, Faulk), 26. Skinner (J. Staal, Jordán), 27. Lindholm (Faulk, McClement)

ARIZONA - NY RANGERS 1:5 (0:0, 1:1, 0:4)

Góly: 27. Vermette (Ekman-Larsson, Lessio) – 21. Kreider (Stepan, Klein), 42. Nash (Klein, Brassard), 52. Hayes, 55. Staal (Stepan, St. Louis), 58. Stempniak (Girardi, D. Moore)

COLORADO - DALLAS 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 12. Landeskog (McKinnon, OReilly), 26. Tanguay (Everberg, Guenin), 44. Iginla (Stuart, Duchene), 60. Everberg (Tanguay, Mitchell) - 50. Spezza (Jamie Benn, Jokipakka)

CALGARY - VANCOUVER 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Góly: 27. Monahan (Gaudreau, Hudler), 32. Monahan (Hudler, Engelland), 42. Bouma (Jones, Wideman) – 17. Kenins (Hansen, Horvat), 38. Vey (Higgins)

LOS ANGELES - WASHINGTON 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 30. King (Toffoli, Carter), 41. Lewis (GÁBORÍK, Kopitar), 48. Stoll (Brown, Williams) – 43. Ovečkin (Kuznecov)