Slováci bez bodu, Columbus si z chuti zastrieľal

Chicago ukončilo sériu prehier, Patrik Eliáš strelil 400. gól.

Hokejisti Chicaga Blackhawks ukončili v zámorskej NHL dvojzápasovú sériu prehier, keď v noci na sobotu triumfovali na ľade Winnipegu 2:1 po predĺžení.

Na oboch góloch "čiernych jastrabov" sa podieľal Patrick Kane. Domáci útočník zaznamenal 57. a 58. kanadský bod v sezóne a na čele ligovej produktivity sa vyrovnal Čechovi Jakubovi Voráčkovi z Philadelphie.

Slovenský krídelník Marián Hossa odohral za Chicago 18:03 min, na svoje konto si pripísal dve strely a dve trestné minúty za držanie.

New Jersey zdolalo na domácom ľade Toronto 4:1, druhý presný zásah "diablov" padol z hokejky Patrika Eliáša. Pre českého veterána to bol jubilejný 400. gól v profilige a stal sa 91. hráčom v histórii NHL, ktorý pokoril túto hranicu. Slovenský útočník Toronta Richard Pánik strávil na ľade 13:43 min, zaznamenal jednu neúspešnú strelu a mínusový bod.

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 18:03 0+0

Richard Pánik (Toronto) 13:43 0+0

COLUMBUS - ST. LOUIS 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Góly: 11. Foligno (Dubinsky, Tropp), 19. Atkinson (Hartnell, Johansen), 26. Johansen (Anisimov), 29. Tropp (Tjutin, Foligno), 37. Foligno (Wisniewski, Dubinsky), 46. Calvert (Johnson, Boll), 56. Hartnell (Johansen) – 32. Šťastný (Bouwmeester, Gunnarsson)

NEW JERSEY - TORONTO 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 10. Ruutu (Fraser, Tootoo), 22. Eliáš (Zajac, Merrill), 34. Bernier (Larsson, Gomez), 58. Jágr (Larsson) – 52. Bozak (Kessel, Gardiner)

WASHINGTON - ANAHEIM 3:2 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 25. Chimera (Kuznecov, Brouwer), 51. Carlson (Kuznecov, Chimera), rozh. nájazd Bäckström – 19. Kesler (Silfverberg, Lindholm), 54. Perry (Kesler)

WINNIPEG - CHICAGO 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 5. Scheifele (Perreault) – 23. Kane (Richards, Sharp), 64. Saad (Kane, Rozsíval)

CALGARY - PITTSBURGH 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly: 6. Perron (Crosby, Kunitz), 19. Sutter (Despres, Scuderi), 32. Crosby (Kunitz, Perron), 46. Crosby (Kunitz, Letang)

Zdroje informácií: TASR, nhl.com