Buffalo s Meszárošom opäť prehralo, Chicago s Hossom zdolalo Anaheim

Traja Slováci sa predstavili v celkovo piatich odohraných piatkových zápasoch NHL. Buffalo Sabres so 14. prehrou v rade, kým Chicago s Hossom zdolalo Anaheim 4:1.

V päťzápasovom programe zámorskej NHL v noci na sobotu zasiahli do hry traja slovenskí hokejisti, nebodoval z nich ani jeden. Chicago aj vďaka štyrom asistenciám Patricka Sharpa zvíťazilo na ľade lídra celej súťaže Anaheimu 4:1, slovenský krídelník v službách Blackhawks Marián Hossa odohral 17:29 minúty a pripísal si na konto jednu strelu.

Už 14. zápas v riadnom hracom čase v rade prehralo Buffalo. "Šable" tentoraz nemali nárok na Vancouver, ktorému podľahli 2:5. Pre Sabres je to najdlhšia séria prehier v lige od roku 2003, z toho rovný tucet zaznamenali v januári, ktorý sa tak stal najhorším mesiacom v klubovej histórii. Slovenský obranca Andrej Meszároš vyslal počas 15:43-minútového pobytu na ľade jednu strelu a odsedel si 2 minúty za hákovanie.

Štvrtý triumf v sérii zaznamenali hráči St. Louis, ktorí si poradili s domácou Carolinou 3:2 po nájazdoch. Slovenský bek Andrej Sekera bol s 24:13 min najviac vyťažovaným hráčom Hurricanes, zaznamenal aj jeden strelecký pokus.

Slováci v akcii:

Andrej Sekera (Carolina) 24:13 0+0

Marián Hossa (Chicago) 17:29 0+0

Andrej Meszároš (Buffalo) 15:43 0+0

NEW JERSEY - PITTSBURGH 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 47. Bernier - 57. Kunitz (Crosby, Letang), 63. Despres (Sutter, Letang)

CAROLINA - ST. LOUIS 2:3 pp a sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 11. Faulk (McClement, Malone), 35. Murphy (Nash, J. Staal) - 2. Reaves (Ott, Goc), 4. Backes (Pietrangelo, Oshie), rozh. nájazd Shattenkirk

COLORADO - NASHVILLE 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 14. Talbot (MacKinnon, OReilly), 46. Iginla (Duchene, Tanguay), 59. Landeskog (MacKinnon)

VANCOUVER - BUFFALO 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 20. Horvat (Kassian, Matthias), 22. Weber (Higgins, Vey), 25. Bonino (H. Sedin, D. Sedin), 46. Higgins (Tanev, Hamhuis), 60. Vrbata (Tanev, H. Sedin) - 4. Stewart (Ennis, Girgensons), 35. Stewart (Flynn, Zadorov)

ANAHEIM - CHICAGO 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 51. Rakell (Perry, Maroon) - 6. Toews (Kane, Sharp), 30. Keith (Sharp), 36. Kane (Sharp, Richards), 54. Kane (Sharp, Oduya)

Zdroje informácií: TASR, nhl.com