Ovečkin hviezdil, Gáborík bodoval

Slovenský hokejový útočník Marián Gáborík zaznamenal v zámorskej NHL jednu asistenciu pri víťazstve svojho Los Angeles Kings nad Chicagom 4:3. Hviezdou domácich bol s dvoma gólmi a jednou asistenciou Jeff Carter, v drese hostí si Marián Hossa pripísal iba dva mínusové body.

Chicago v Staples Center trikrát viedlo, ale nestačilo to napokon ani na zisk bodu. Gáborík bol v úvode druhej tretine na začiatku akcie, po ktorej Carter v presilovke vyrovnal na 2:2. V záverečných siedmich minútach riadneho času otočili skóre v prospech Los Angeles Tyler Toffoli a Jake Muzzin. Kings tak prerušili štvorzápasovú sériu prehier. "Toto víťazstvo sme už nutne potrebovali. A dosiahnuť ho proti tímu, akým je Chicago, je naozaj veľká vec. Dnes sme si chceli dokázať, že vieme vyhrávať veľké zápasy a podarilo sa," povedal pre zámorské médiá Toffoli. Muzzin rozhodol v čase 56:23 min strelou, ktorú nešťastne tečoval za chrbát vlastného brankára Niklas Hjalmarsson.

Brankár Washingtonu Braden Holtby vychytal piate čisté konto v sezóne a priviedol svoj tím k triumfu 4:0 nad Pittsburghom. Útočník Capitals Alex Ovečkin strelil dva góly a dostal sa s 29 presnými zásahmi na čelo tabuľky strelcov NHL v sezóne. Zároveň to bol jeho 93. viacgólový duel v kariére, čím vyrovnal klubový rekord Slováka Petra Bondru v tomto ukazovateli. Washington uťal negatívnu sériu štyroch prehier. "Toto bol ten tím, na ktorý som sa zvykol pozerať," spokojne konštatoval kouč domácich Barry Trotz. "Hrali sme super celých 60 minút, Holtby chytal neuveriteľne. Vrátili sme sa vo veľkom štýle," dodal Ovečkin. Topútočník Pittsburghu Sidney Crosby sa po návrate po zranení trápil, prehral až 17 z 24 buly a jeho tím sa nezmohol ani na jeden gól. Pre zranenie v dolnej časti tela hosťom citeľne chýbal ruský útočník Jevgenij Malkin.

"Diabli" z New Jersey si doma poradili s Torontom 2:1 po nájazdoch, góly padli až v záverečnej desaťminútovke riadneho času. Rozhodujúci nájazd premenil švédsky center Jacob Josefson, slovenský útočník Richard Pánik odohral za Toronto iba 6:29 min bez štatistického zápisu. Brankár domácich Cory Schneider sa prezentoval 29 úspešnými zákrokmi a Toronto prehralo už siedmy duel za sebou. "Nebol to po All Star prestávke ľahký zápas, no zvládli sme to a každé víťazstvo je teraz pre nás dôležité. Podržal nás gólman, v závere sme si dokázali vynútiť predĺženie a nájazdy sme ovládli," povedal český útočník Patrik Eliáš, jeden z dvoch úspešných exekútorov v rozstrele. "Mali sme množstvo šancí, no nedokázali sme ich premeniť," povzdychol si dočasný kouč Toronta Peter Horachek.

NEW JERSEY - TORONTO 2:1 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 58. Larsson (Havlát, Eliáš), rozh. nájazd Josefson – 52. Van Riemsdyk (Bozak, Clarkson). Brankári: Schneider - Bernier, strely na bránku: 23:30, 15.882 divákov

WASHINGTON - PITTSBURGH 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 5. Ovečkin (Alzner, Bäckström), 38. Ovečkin (Green, Bäckström), 52. Fehr (Laich, Orpik), 53. Green (Kuznecov). Brankári: Holtby - Fleury, strely na bránku: 36:27, 18.506 divákov

LOS ANGELES - CHICAGO 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Góly: 9. Carter (McNabb, Toffoli), 22. Carter (Kopitar, GÁBORÍK), 54. Toffoli (King, Carter), 57. Muzzin (Kopitar) – 2. Kane (Rundblad, Sharp), 12. Sharp (Kane, Keith), 43. Shaw (Teräväinen). Brankári: Quick - Crawford, strely na bránku: 27:29, 18.525 divákov

Slováci v akcii:

Marián Gáborík (LA) 18:28 0 1 1 +1 1 0
Marián Hosssa (Chicago) 19:10 0 0 0 -2 1 0
Richard Pánik (Toronto) 6:29 0 0 0 0 0 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/