Malkin možno príde o Zápas hviezd

Ruský hokejista Jevgenij Malkin sa zrejme nezúčastní na Zápase hviezd NHL 2015.

Ruský hokejista Jevgenij Malkin sa zrejme nezúčastní na Zápase hviezd NHL 2015. Dôvodom je nešpecifikované zranenie, ktoré si privodil v noci na stredu v zápase jeho Pittsburghu proti Philadelphii (2:3 pp). Zhoršený zdravotný stav ohrozil aj účasť brankára Columbusu Sergeja Bobrovského.

Malkin odišiel podľa portálu cbssports.com počas tretej tretiny spomínaného duelu do šatne a na striedačku sa už nevrátil. Nastúpiť chcel hneď v nasledujúcom dueli "tučniakov" proti Chicagu, objavil sa aj na predzápasovom rozkorčuľovaní, no do hry napokon nezasiahol. Spoločne s ním sa v noci na štvrtok zranil aj brankár Columbusu Sergej Bobrovskij, ktorý v zápase proti Winnipegu pre zranenie v dolnej časti tela opustil bránku v 28. minúte. Blue Jackets prehrali 0:4.

Zo Slovákov sa na Západe hviezd, ktorý je na programe v nedeľu práve v Columbuse, zúčastní len Jaroslav Halák. Brankár NY Islanders nahradil v nominácii zraneného Fína Pekku Rinneho z Nashvillu.