"Cehlárikovci" remizovali v prvom semifinále Ligy majstrov

V utorok sa odohrali prvé semifinálové zápasy premiérovej hokejovej Ligy majstrov.

Hokejisti Skelleftea AIK remizovali v prvom zápase semifinále Ligy majstrov vo švédskom derby s Lulea HF 2:2. V prvej formácii hosťujúceho tímu nastúpil na poste centra Peter Cehlárik, ale nebodoval. Odveta je na programe o týždeň 20. januára na ľade Lulea HF. Domáci viedli 2:1, ale v predposlednej minúte vyrovnal fínsky obranca Näkyvä.

Druhý semifinálový duel medzi švédskym tímom Frölunda Indians a fínskym Kärpät Oulu prerušili na dlhšiu dobu pre poškodenú ľadovú plochu za stavu 2:1 pre domácich. Tí potom v inkriminovanej druhej tretine dokázali ešte zvýšiť na 4:1.Hosťom sa podarilo výsledok už len skorigovať jedným gólom. Kärpät narazil v základnej skupine LM aj na slovenského majstra HC Košice. V metropole Východu najprv zvíťazil 2:1 a v domácej odvete vyhral opäť, tentoraz 3:2 po predĺžení.