Tatar s Chárom asistovali, Gáborík pridal aj gól

V noci zo soboty na nedeľu sa odohralo jedenásť zápasov so štyrmi Slovákmi. Traja z nich sa bodovo zapísali do štatistík, no z výhry sa tešil iba Chára.

Hokejisti Bostonu zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase zámorskej NHL na ľade Philadelphie 3:1. Na triumfe Bruins sa dvoma asistenciami s poradovými číslami 7 a 8 podieľal ich slovenský kapitán Zdeno Chára. Skóre otvoril v 12. minúte počas presilovky mladý český útočník David Pastrňák, ktorý štartoval na nedávnych MS do 20 rokov v Kanade. Ten istý hráč v 45. minúte pridal aj druhý gól hostí a stal sa hlavnou hviezdou duelu. Boli to pri jeho siedmom štarte v zámorskej profilige premiérové presné zásahy, predtým mal Pastrňák na konte len bod za asistenciu. Na 0:3 zvýšil v oslabení Chris Kelly, za domácich stihol už len skorigovať na konečných 1:3 Claude Giroux.

Los Angeles ťahalo doma za kratší koniec s Winnipegom a o výsledku rozhodli až samostatné nájazdy. V ňom stálo šťastie pri Jets, ktorí triumfovali 5:4. V drese "kráľov" sa blysol Marián Gáborík, autor jedného gólu a jednej asistencie.

Neuspel ani Detroit v zostave s Tomášom Tatarom na ľade Washingtonu a prehral 1:3. Pri jedinom presnom zásahu Red Wings asistoval aj slovenský útočník. Tatar odohral celkovo necelých 19 minút a odsedel si dve trestné minúty.

Druhý triumf v rade zaznamenal NY Islanders, ktorý zdolal Columbus hladko 5:2. Rozuzlenie priniesla druhá tretina, počas ktorej skončili v domácej bránke tri góly a "ostrovania" sa dostali do vedenia 4:1. Tentokrát iba na striedačke sedel slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý odchytal šesť predchádzajúcich duelov Islanders.

Slováci v akcii:

Zdeno Chára (Boston) 26:45 0+2

Tomáš Tatar (Detroit) 18:50 0+1

Andrej Sekera (Carolina) 23:47 0+0

Marián Gáborík (Los Angeles) 19:22 1+1

PHILADELPHIA - BOSTON 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 55. Giroux (Streit, Voráček) - 12. Pastrňák (Krug, CHÁRA), 45. Pastrňák (Krejčí, McQuaid), 50. Kelly (Eriksson, CHÁRA)

MINNESOTA - NASHVILLE 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 15. Coyle (Folin, Niederreiter) - 5. Fisher (Wilson), 44. Järnkrok (Jokinen, Weber), 49. Wilson

COLORADO - DALLAS 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)

Góly: 28. Johnson (Duchene, Landeskog), 29. Mitchell (Guenin), 40. MacKinnon (Talbot), 41. Duchene (Rendulič) - 1. Ritchie (Seguin, Jamie Benn), 10. Sceviour (Fiddler), 43. Hemský (Spezza, Horcoff)

ARIZONA - OTTAWA 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Góly: 5. Boedker (Gagner, Lessio) - 8. Michálek (Zibanejad, Ryan), 14. MacArthur (Turris, Stone), 30. Hoffman (Zibanejad), 42. Ceci (Karlsson, MacArthur), 60. Legwand

COLUMBUS - NEW YORK ISLANDERS 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Góly: 5. Johnson (Savard, Dubinsky), 44. Foligno (Johansen, Hartnell) - 1. Kuľomin (Leddy, Grabner), 31. Martin (Strome, Hickey), 34. Lee (Strome, Hickey), 38. Strait (Cizikas, Clutterbuck), 55. Okposo (Bailey, Strait)

MONTREAL - PITTSBURGH 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 19. Pacioretty (Markov) - 39. Malkin (Despres, Spaling), 64. Crosby (Malkin, Letang)

WASHINGTON - DETROIT 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 2. Brouwer, 22. Carlson (Burakovsky, Bäckström), 32. Ward (Fehr, Laich) - 40. Ericsson (TATAR, Nyquist)

ST. LOUIS - CAROLINA 5:4 sn (1:3, 2:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 7. Steen (Backes, Pietrangelo), 25. Schwartz (Šťastný), 26. Berglund (Backes, Pietrangelo), 47. Tarasenko (Shattenkirk, Jackman), rozh. nájazd Oshie - 2. Rask (Murphy, Skinner), 8. Skinner (Rask, Semin), 13. Staal, 36. Nash (Gerbe, Gleason)

SAN JOSE - NEW YORK RANGERS 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 48. Karlsson (Sheppard, Tennyson) - 11. St. Louis (Kreider, Stepan), 16. Kreider (Girardi, Stepan), 59. Nash (Zuccarello)

VANCOUVER - CALGARY 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 6. Backlund (Jones, Gaudreau)

LOS ANGELES - WINNIPEG 4:5 pp a sn (2:3, 0:0, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 15. Kopitar (Doughty, GÁBORÍK), 16. Williams (Muzzin, Doughty), 42. GÁBORÍK (Kopitar), 53. Clifford (Lewis, Greene) - 4. Perreault (Frolík, Byfuglien), 5. Little (Wheeler, Ladd), 7. Wheeler (Perreault, Byfuglien), 55. Bogosian (Enström), rozh. nájazd Little