Pastrňák zažiaril, Chára s dvomi bodmi

Najväčšej hviezde Česka na uplynulom juniorskom šampionáte sa podarilo v NHL strelecky presadiť hneď dvakrát
Zdroj: TASR/AP

Hokejisti Bostonu zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase zámorskej NHL na ľade Philadelphie 3:1. Na triumfe Bruins sa dvoma asistenciami s poradovými číslami 7 a 8 podieľal ich slovenský kapitán Zdeno Chára. Skóre otvoril v 12. minúte počas presilovky mladý český útočník David Pastrňák, ktorý štartoval na nedávnych MS do 20 rokov v Kanade. Ten istý hráč v 45. minúte pridal aj druhý gól hostí a stal sa hlavnou hviezdou duelu. Boli to pri jeho siedmom štarte v zámorskej profilige premiérové presné zásahy, predtým mal Pastrňák na konte len bod za asistenciu. Na 3:0 zvýšil v oslabení Chris Kelly, za domácich stihol už len skorigovať na konečných 1:3 Claude Giroux.

PHILADELPHIA - BOSTON 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 55. Giroux (Streit, Voráček) - 12. Pastrňák (Krug, CHÁRA), 45. Pastrňák (Krejčí, McQuaid), 50. Kelly (Eriksson, CHÁRA).
Brankári: Mason (8. Emery) - Rask, strely na bránku: 25:18.