Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Prešovský dres si oblečú bratia z neďalekých Košíc: Obaja v minulej sezóne vypadli z líg

PREŠOV - Prvoligový klub HC Prešov získal do kádra bratskú dvojicu Miroslava a Alexa Novotovcov. Účastník druhej najvyššej súťaže o tom informoval na sociálnych sieťach.
Miroslav Novota (vľavo).
Miroslav Novota (vľavo). Zdroj: TASR - Henrich Mišovič
Zdieľajte:

Dvadsaťdvaročný obranca Miroslav Novota má skúseností aj s extraligovým hokejom. V najvyššej súťaži doposiaľ odohral 108 stretnutí. Do Prešova mieri po angažmáne v Humennom, ktoré sa neudržalo medzi elitou.

Prečítajte si aj

Nové vedenie klubu HK DOXXbet Detva.Najvyššiu súťaž poznajú, opäť sa postavili na nohy: Začiatok novej éry po zmenách na kľúčových postoch

„Teším sa na začiatok novej kapitoly v Prešove. Ide o ambiciózny tím s veľkými plánmi a ja som veľmi rád, že klub vidí aj mňa ako súčasť budúcnosti tejto organizácie. Budem tvrdo pracovať, aby som splnil tie najprísnejšie požiadavky vedenia a fanúšikov. Verím, že nás spolu čaká sezóna plná radosti z víťazstva," uviedol starší Novota po podpise kontraktu s bývalým extraligovým klubom.

Prečítajte si aj

MŠK Púchov - víťaz 2.SHL.Vedenie MŠK Púchov reaguje na neprihlásenie klubu do TIPOS SHL

O dva roky mladší útočník Alex Novota ešte nenastúpil ani na jeden zápas v extralige. Jeho posledným pôsobiskom bola Rimavská Sobota, ktorá po roku opustila druhú najvyššiu súťaž.

Prečítajte si aj

Tréner Erik Čaládi.Overený tréner a držiteľ piatich titulov: V Nových Zámkoch zostavili tandem lodivodov

„Som veľmi rád za túto príležitosť. Čaká ma náročná sezóna, plná učenia a ja som rád, že sa môžem učiť v tíme ako HC Prešov. Ak sa mi naskytne príležitosť, budem pripravený sa jej chopiť. Prechod z juniorského hokeja medzi mužov nie je jednoduchý a konkurencia je veľká, ale som odhodlaný zo seba vydať maximum, aby som v tomto roku posunul svoju výkonnosť na ďalšiu úroveň," povedal.

Prečítajte si aj

Prezident HC 19 Humenné Peter Ždiňák.Jedno ďakujem nám patrilo, vraví sklamaný šéf Humenného. V HC 19 nastavili cenník a zvýšili rozpočet
Zdieľajte:
Zdroj informácií: facebook.com

Diskusia

Podobné články