Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Vedenie MŠK Púchov reaguje na neprihlásenie klubu do TIPOS SHL

PÚCHOV - MŠK Púchov nepodal prihlášku do TIPOS SHL napriek tomu, že ovládol 2. hokejovú ligu.
MŠK Púchov - víťaz 2.SHL.
Zdroj: MŠK Púchov
Zdieľajte:

Vedenie celku z Považia uviedlo na sociálnej sieti Facebook oficiálne vyhlásenie, ktoré prinášame v needitovanom znení.

Prečítajte si aj

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky.Zahraničný tandem! Nové Zámky angažovali severského gólmana
"MŠK Púchov rovnako i mesto Púchov si veľmi vysoko cenia dosiahnuté víťazstvo MUŽOV-A MŠK Púchov v rámci 2. hokejovej ligy v tohtoročnej sezóne. Triumf našich hokejistov sme všetci oslávili a našim hokejistom ako aj celému organizačnému tímu a fanúšikom sme vyjadrili uznanie a poďakovanie. Spoločne na viacerých stretnutiach s hráčmi ale i manažérmi klubu sme si prešli ďalšie možnosti fungovania klubu, a to hlavne z pohľadu množstva podmienok stanovených SZĽH , ktoré sú spojené s možným postupom do vyššej ligy ako aj s pôsobením súčasných hráčov i vedenia klubu.

Prečítajte si aj

Phil Pietroniro sleduje Lacku.Montrealský gladiátor s talianskym srdcom: Pietroniro opúšťa Trenčín a mieri do zahraničia
Požiadavky na kvalitu hráčov v 1 SHL a ich tréningové zaťaženie je vo vyššej miere, čo by zásadne ovplyvnilo štruktúru hráčov. Hráči, ktorí nám vyhrali finále v 2. lige, by buď z pracovných dôvodov, alebo i výkonnostných, nemohli hrať 1 SHL . Na ľad by sa teda dostalo množstvo iných (aj cudzích, nie domácich) hráčov, platených za hokejovú činnosť v inej vyššej miere ako to bolo doposiaľ.

Prečítajte si aj

Phil Pietroniro sleduje Lacku.Montrealský gladiátor s talianskym srdcom: Pietroniro opúšťa Trenčín a mieri do zahraničia
Vedenie hokejového klubu bolo oboznámené s licenčnými podmienkami SZĽH pre 1 SHL, zmluvnými podmienkami finančných príspevkov zo strany SZĽH, ktoré nemožno použiť na platy (odmeny) pre hráčov a teda bolo potrebné písomne získať ďalšie zdroje, ktoré by kryli zvýšené výdavky súťaže najmä na pokrytie nákladov na nových hráčov a celkové zabezpečenie nákladov danej súťaže. V rámci prieskumu trhu sa zisťoval i počet voľných hráčov v rámci regiónu a ich finančné potreby. Rozhodnutiam predchádzali prieskumy v rámci chodu klubov pôsobiacich s družstvom mužov v 1 SHL, rovnako rokovania na úrovni hráčov a potencionálnych reklamných partnerov, bez ktorých sa daná liga nedá realizovať.

Prečítajte si aj

Na snímke sú hráči Zvolena.Zaujímavé meno vo Zvolene: Pod Pustý hrad prichádza účastník MS v Česku!
Mesto Púchov, nakoľko už teraz financuje športoviská a športové kluby v nemalom rozsahu, bolo naklonené k podpore najmä formou zabezpečenia zvýšených nákladov na športovisko, nakoľko prevádzka a údržba zimného štadióna a jej technického vybavenia je každoročne veľmi nákladná. Pripravuje sa realizácia maximalizácie skladovacích kapacít, výstavba strelnice v spolupráci s občianskym združením, pravidelne sa postupne revitalizujú jednotlivé šatne, opravy a výmena elektroinštalácie v priestoroch zimného štadióna. Rieši sa aj potreba novej rolby pre budúce sezóny.

Prečítajte si aj

MŠK Púchov ovládol 2. ligu.Potvrdené! Ambiciózny tím nepodal prihlášku do TIPOS SHL!
Vzhľadom na všetky získané informácie a reálne zabezpečenie finančného krytia všetkých týchto nákladov, vedenie hokejového klubu spolu s hráčmi, s MŠK Púchov a mestom Púchov dospeli k spoločnému rozhodnutiu neuchádzať sa o získanie licencie pre mužov v rámci 1 SHL.
Pevne veríme, že široká športová obec, najmä hokejová, pochopí vážnosť rozhodnutia, že bez reálnej podpory a krytia, nechceme vystaviť a ohroziť športový klub k prežívaniu alebo zadlžovaniu. Mesto Púchov nemôže v zmysle platnej legislatívy v plnom rozsahu financovať hokejistov a ich platy v 1 SHL , pričom v rámci schválenej koncepcie športu musí zabezpečiť podporu športu najmä pre deti a mládež. Našim cieľom je, aj napriek nepriaznivému financovaniu mesta zo strany štátu, zabezpečiť bezproblémovú infraštruktúru (prevádzku zimného štadióna), tak aby sa všetci hokejisti v meste mohli naďalej bezproblémovo venovať tomuto športu aj v ďalšej sezóne, pokračovať vo vychove mladých hokejistov a dať priestor predovšetkým domácim hráčom klubu z okruhu našej mládeže.
Hokejistom prajeme veľa úspechov v ďalšej sezóne a veríme, že podpora fanúšikov bude naďalej silná, tak aby naši hráči cítili, že sme s nimi a že sme na nich hrdí.
MŠK Púchov s.r.o."
Zdieľajte:
Zdroj informácií: MŠK Púchov

Diskusia

Podobné články