Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Luxusné nákupy posíl v Michalovciach! Duklu doplnili reprezentanti i talent poznačený škandálom

MICHALOVCE - Účastník hokejovej Tipos extraligy Dukla Michalovce predstavil ďalšie posily do novej sezóny. V klube budú v ročníku 2024/2025 pôsobiť lotyšský útočník Renars Krastenbergs, fínsky center Topi Rönni, český obranca Ondrej Slováček a francúzsky brankár Julian Junca.
Útočník Renars Krastenbergs.
Útočník Renars Krastenbergs. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Junca bol v kádri Francúzska aj na uplynulých MS v Česku. V minulej sezóne pôsobil v zámorskej ECHL v tíme Tulsa Oilers a dva zápasy odchytal aj v AHL za Chicago Wolves. Slováček hral uplynulé dve sezóny v Kladne, predtým hral Českých Budějoviciach a vo fínskom tíme Lukko Rauma.

Prečítajte si aj

Útočník Collin Adams.Upútal pozornosť skautov NHL, pozná sa s Pánikom: Do extraligy mieri nízky, ale kvalitný útočník

Dvadsaťročný fínsky mládežnícky reprezentant Rönni je odchovanec Tappary Tampere, v roku 2022 ho v 2. kole draftovalo Calgary. Vlani ho však vo Fínsku odsúdili za znásilnenie, ku ktorému došlo, keď bol neplnoletý. Od súdu v Helsinkách dostal ročný podmienečný trest odňatia slobody.

Prečítajte si aj

Brankár Andrej Košarišťan.Andrej Košarišťan so zmluvou pre ďalšiu sezónu: Po ročnej pauze sa predstaví medzi elitou

"Samozrejme si sme vedomí, že Topi pred niekoľkými rokmi urobil chybu, za ktorú bol potrestaný. Náš klub sa mu rozhodol podať pomocnú ruku a dať mu druhú šancu, ktorú dúfame využije a dokáže svoje hokejové kvality," uviedol športový manažér Dukly Marek Mašlonka.

Prečítajte si aj

Brankár Marcel Melicherčík.Brankári Marcel Melicherčík a Connor LaCouvee získali nové angažmány v najvyššej súťaži

Dvadsaťpäťročný Krastenbergs nastupoval na MS v Česku v prvej päťke spolu s Kasparsom Daugavinšom. Na OH v Pekingu bol najproduktívnejší hráč lotyšskej reprezentácie.

Prečítajte si aj

Útočník Servác Petrovský.Nepresvedčil Ramsayho, koniec nateraz aj v NHL: Mladík môže ísť opäť na vstupný draft

"Od Renarsa máme veľké očakávania. Veríme, že u nás potvrdí rolu strelca a spoločne s Kasparsom vytvoria silnú dvojicu. Renars počul o Michalovciach od svojich spoluhráčov z reprezentácie iba tie najlepšie referencie a o to ľahšie bolo jeho rozhodovanie upísať sa nášmu klubu," dodal Mašlonka.

Prečítajte si aj

Útočník Marcel Haščák.Už nebude nosiť žlto-čierne farby: Ligu opúšťa s titulom vo vrecku. Kam pôjde najbližšie?
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články