Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Brankári Marcel Melicherčík a Connor LaCouvee získali nové angažmány v najvyššej súťaži

BRATISLAVA - Slovenský hokejový brankár Marcel Melicherčík posilnil HK Dukla Trenčín. Vedenie účastníka Tipos extraligy o tom informovalo na sociálnych sieťach.
Brankár Marcel Melicherčík.
Brankár Marcel Melicherčík. Zdroj: Milan Kaleta - HK Spišská Nová Ves
Zdieľajte:

Tridsaťsedemročný Melicherčík pôsobil v uplynulých štyroch sezónach v drese Spišskej Novej Vsi. Tímu najprv pomohol k návratu do najvyššej slovenskej súťaži a aj v predchádzajúcich dvoch ročníkoch bol dôležitetou súčasťou mužstva. Aj vďaka nemu "Spišiaci" získali bronz a striebro. Melicherčík vytvorí v novom pôsobisku brankársku trojicu s Michalom Valentom a Dávidom Borákom.

Prečítajte si aj

Hokejisti Spišskej Novej Vsi.Spišská Nová Ves angažovala kvalitného centra, ktorý naposledy valcoval štatistiky

"Vieme, že nás čaká dlhá a náročná sezóna, my potrebujeme tomu prispôsobiť hĺbku kádra, a to sa týka aj brankárskeho postu. Cieľom je vyhrávať zápasy, a teda tlak na gólmanov bude veľký, kto bude vyhrávať, bude chytať. Máme tu troch kvalitných slovenských brankárov, momentálne nemáme definované kto je jednotka, dvojka, trojka. Všetci dostanú v príprave rovnaký priestor a sezóna ukáže. Môžem však povedať, že všetci sú veľmi motivovaní a chcú Trenčínu pomôcť," uviedol tréner brankárov Peter Kosa.

Prečítajte si aj

Tréner Dan Ceman s hráčmi HC Košice.Spilar a Ceman odkryli káder HC Košice: Prišli posily z Trenčína či Prešova, jeden hráč zavesil korčule na klinec

Melicherčík pôsobil v najvyššej slovenskej súťaži okrem Spišskej aj v dresoch Popradu, Banskej Bystrice a Košíc, s ktorými získal v sezóne 2014/2015 majstrovský titul. V rokoch 2016-2018 hral za talianske Bolzano v medzinárodnej súťaži EBEL, v ročníku 2018/2019 si v dresoch Falkenu a Kasselu vyskúšal hokej v Nemecku.

Prečítajte si aj

Akcionár HC Slovan Pavol Hofstädter.Kto prevezme HC Slovan Bratislava? Klub zverejnil jasné stanovisko

Kanadský hokejový brankár Connor LaCouvee bude v extraligovej sezóne 2024/2025 pôsobiť v tíme nováčika súťaže Vlci Žilina. V predchádzajúcich dvoch ročníkoch bol súčasťou Dukly Trenčín. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

Prečítajte si aj

Útočník Tomáš Török.Popradčania lovili v Bratislave: Pod Tatrami bude pôsobiť staronové krídlo

Tridsaťročný LaCouvee bol jednotkou Trenčína, odchytal 75 zápasov v základnej časti a 10 pridal v play off. Okrem slovenskej súťaži pôsobil aj vo Fínsku, chytal za KalPa a aj v slovenskom klube iClinic Bratislava Capitals v nadnárodnej Ice Hockey League (IHL). V sezóne 2020/21 odohral vo farmárskej AHL za Tuscon Roadrunners 11 stretnutí. V minulosti chytal v AHL aj za Uticu Comets a Laval Rocket, nastupoval aj v ECHL a získal titul v univerzitnej NCAA (Hockey East Champion).

Prečítajte si aj

Útočník Servác Petrovský.Nepresvedčil Ramsayho, koniec nateraz aj v NHL: Mladík môže ísť opäť na vstupný draft

Žilinčania sa vrátili do extraligy po piatich rokoch a nahradili v nej Humenné, ktoré sa s najvyššou súťažou rozlúčilo po svojej premiérovej sezóne. Vedenie tímu v pondelok informovalo, že pokračuje aj brankár Andrej Košarišťan.

Prečítajte si aj

Útočník Marcel Haščák.Už nebude nosiť žlto-čierne farby: Ligu opúšťa s titulom vo vrecku. Kam pôjde najbližšie?
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články