window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Upútal pozornosť skautov NHL, pozná sa s Pánikom: Do extraligy mieri nízky, ale kvalitný útočník

BANSKÁ BYSTRICA - Vedenie extraligového klubu HC MONACObet Banská Bystrica angažovalo amerického útočníka Collina Adamsa. Klub o tom informuje na sociálnych sieťach.
Útočník Collin Adams.
Útočník Collin Adams. Zdroj: facebook.com
Zdieľajte:

„Nepatrí k najvyšším hráčom, ale vynahrádza to kvalitou. Je to veľmi dobrý korčuliar, ktorý vie dávať góly, ale aj prihrávať. Vieme ho využiť na rôznych pozíciách, ide o univerzála s dobrými návykmi. Prezentuje sa dobrými ofenzívnymi inštinktmi, ale zároveň je solídny aj v defenzívnej činnosti,” opísal najnovšiu posilu v kabíne Banskej Bystrice športový manažér Ľuboš Pisár.

Prečítajte si aj

Útočník Marek Sloboda.Dvakrát v play-off nula bodov: V Trenčíne škrtajú útočníka, ktorý bol aj v KHL

Pre dvadsaťšesťročného Adamsa pôjde o prvé európske pôsobisko. V sezóne 2015/2016 patril k najlepším nováčikom juniorskej USHL, vďaka čomu upútal pozornosť skautov NHL. V júni 2016 siahli po ňom na vstupnom drafte NHL zástupcovia tímu New York Islanders, no jeho ďalšie kroky viedli cez spomínanú USHL do univerzitnej NCAA. Tam sa stal jednou z opôr Univerzity v Severnej Dakote, čo sa pretavilo v podpis dvojročného, dvojcestného kontraktu s tímom New York Islanders v apríli 2021.

Prečítajte si aj

Útočník Dávid Okoličány.V Nitre udržali majstrovský útok. Michalovce uchmatli brankára z Popradu

Nasledujúce sezóny bojoval o miesto v najprestížnejšej lige sveta v záložnom tíme Bridgeport Islanders, za ktorý odohral počas dvoch sezón celkovo 67 zápasov. V určitej fáze bol spoluhráčom slovenského útočníka Richarda Pánika, no ich cesty sa postupne rozišli, keďže Collin putoval do nižšej ECHL.

Prečítajte si aj

Brankár Marcel Melicherčík.Brankári Marcel Melicherčík a Connor LaCouvee získali nové angažmány v najvyššej súťaži
Zdieľajte:
Zdroj informácií: facebook.com

Diskusia

Podobné články