Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Dva predĺžené kontrakty v Žiline: Vlci udržali kľúčových strojcov postupu

ŽILINA - Slovenskí hokejoví útočníci Juraj Bezúch a Peter Galamboš budú aj v novej sezóne pôsobiť v klube Vlci Žilina. Nováčik súťaže Tipos Extraligy o tom informoval na sociálnych sieťach.
Kapitán Žiliny Peter Galamboš.
Kapitán Žiliny Peter Galamboš. Zdroj: Terka Sabová - Vlci Žilina
Zdieľajte:

Tridsaťročný Bezúch bol jedným z kľúčových hráčov majstrovského tímu v uplynulom ročníku druhej najvyššej súťaže. V 48 zápasoch si pripísal 61 bodov za 33 gólov a 28 asistencií. "Úprimne sa teším, že budem môcť pokračovať v Žiline aj budúcu, konečne extraligovú sezónu. Veľmi som si to tu obľúbil, máme skvelých fanúšikov, a hlavne ľudia, ktorí robia hokej v Žiline, to robia naozaj na vysokej úrovni. Verím, že aj nasledujúci ročník bude pre nás úspešný," uviedol Bezúch.

Prečítajte si aj

Oliver Okuliar, John Murray a Bartosz Ciura.MS 2024: Akým výsledkom zdolajú Slováci Poliakov? Nevidíme spôsob, ako by Poľsko mohlo vyhrať, píšu médiá

V tíme pokračuje aj minuloročný kapitán Galamboš. "Do Žiliny som prichádzal s cieľom vybojovať extraligu a následne si ju aj v drese Vlkov zahrať. Myslím si, že obe strany boli spokojné, a tak naša spolupráca môže pokračovať. Teším sa na novú sezónu. Urobím všetko pre to, aby aj budúci rok bol pre Žilinu úspešný," uviedol 34-ročný skúsený útočník. V minulej sezóne odohral 42 duelov v základnej časti a získal 53 bodov (19+34), v play off nastúpil v 15 stretnutiach a zaznamenal šesť gólov a štrnásť asistencií.

Prečítajte si aj

Acolatse na tréningu Michaloviec.Koniec zmluvy, nezáujem pokračovať, či zranenie: Z Michaloviec sa porúča šesť mužov

Žilinčania sa vrátili do extraligy po piatich rokoch a nahradili v nej Humenné, ktoré sa s najvyššou súťažou rozlúčilo po svojej premiérovej sezóne.

Prečítajte si aj

Slovenskí hokejisti v Ostrave.MS 2024: Bývajú blízko arény, ale musia cestovať autobusom. Dôvody prezradil Škorvánek a Pardavý

Klub nedávno informoval aj o angažovaní obrancu Daniela Gachulinca, ktorý hral v uplynulej sezóne za Slovan Bratislava a Zvolen. Z českej extraligy prišiel Rastislav Dej.

Prečítajte si aj

Útočník Matúš Sukeľ.MS 2024: Sukeľ varuje, Poliaci nastúpia bez výraznej postavy a čaká ich ťažké obdobie
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články