Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2024: Bývajú blízko arény, ale musia cestovať autobusom. Dôvody prezradil Škorvánek a Pardavý

OSTRAVA - Hokejisti Slovenska bývajú na MS v Ostrave iba niekoľko krokov od haly, no na zápasy cestujú autobusom. Transfer im často zaberie viac času než pešia chôdza, no tento postup má dôvody. Hlavným motívom nie je snaha o vyhnutie sa fanúšikom, ale splnenie predpisu Medzinárodnej hokejovej federácie. "Je to nariadenie IIHF," uviedol asistent trénera SR Ján Pardavý pre TASR.
Slovenskí hokejisti v Ostrave.
Slovenskí hokejisti v Ostrave. Zdroj: TASR - Michal Runák
Zdieľajte:

Okrem slovenských reprezentantov bývajú v rovnakom hoteli aj tímy Kazachstanu a Poľska. Aj oni cestujú na zápasy autobusom. Slovenských priaznivcov pred zápasmi s Nemeckom, Kazachstanom i USA vyprevádzalo približne sedemdesiat fanúšikov, ktorí ich prišli pozdraviť pri nástupe do autobusu.

Prečítajte si aj

Útočník Matúš Sukeľ.MS 2024: Sukeľ varuje, Poliaci nastúpia bez výraznej postavy a čaká ich ťažké obdobie

"Bývame síce blízko, ale blízko je aj fanzóna. Síce sa všetci radi s fanúšikmi odfotíme a podpíšeme, no pred zápasom má každý rád svoj pokoj. Je pre nás lepšie ísť autobusom na zápas a po ňom, keď sme už prezlečení, ide väčšina z nás pešo," povedal brankár Stanislav Škorvánek pre TASR.

Prečítajte si aj

Útočník Tomáš Tatar.MS 2024: Sebavedomé vyhlásenie kapitána Tatara, ktorý komentoval Tkachuka. Nemec mal prosbu na Hughesa

Za väčším komfortom počas cesty na zápas je aj snaha vysielateľa o zaujímavé zábery pre divákov. "Príchod autobusu pred zápasom snímajú televízne kamery a chcú mať predzápasový materiál, ktorý potom televízie ukazujú. Chcú mať nasnímané príchody oboch tímov," uviedol Pardavý.

Prečítajte si aj

Útočník Lukáš Cingel.MS 2024: VIDEO Cingel šokoval pri hodnotení cenného triumfu a dúfa v jedinú vec
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články