Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Zvolenčania zbroja do budúceho ročníka: Bryndziari získali syna známeho otca

ZVOLEN - Slovenský hokejista Dominik Jendek sa stal novou posilou HKM Zvolen. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.
Útočník Dominik Jendek.
Útočník Dominik Jendek. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Dvadsaťtriročný útočník napodobnil kroky Andreja Kukuča, keď tiež pôsobil v minulej sezóne v drese Popradu. Jendek odohral v predchádzajúcom ročníku za "kamzíkov" 32 zápasov v základnej časti a získal deväť bodov (3+6), v play off pridal šesť duelov bez bodu.

Prečítajte si aj

Slovenský útočník Viliam Čacho.MS 2024: Mal dobrú sezónu, no dávajú ho bokom: S trénermi komunikujeme. Viem, na čom som, vraví

"Dominik patrí k jedným z najlepších hráčov svojho ročníka, potvrdzuje to aj jeho dvojnásobná účasť na juniorských šampionátoch v Česku a Kanade. Okrem toho ale syn známeho otca Rudolfa Jendeka zažil aj premiéru v seniorskej reprezentácii. Vo februári 2023 odohral prípravný dvojzápas s Nemeckom a dokonca si v ňom pripísal aj asistenciu," uviedol klub.

Prečítajte si aj

Tréner brankárov Ján Lašák.MS 2024: Nečakaný úder pre USA, Slováci sa musia pripraviť na dve alternatívy

Jendek odohral štyri sezóny v najvyššej slovenskej súťaži. Najprv bol dva roky hráčom bratislavského Slovana, odkiaľ sa presunul na rok do kanadskej juniorky. Nasledujúci ročník 2022/23 odohral v Banskej Bystrici, čo bola jeho zatiaľ najproduktívnejšia sezóna (9+15). Pod Pustý hrad prichádza z Popradu a v jednom zápase sa ukázal aj na farme AquaCity Pikes.

Prečítajte si aj

Riaditeľ Nových Zámkov Imre Valášek.Mužstvo prestavajú, legionári dostali kritiku. Čo si myslia v Nových Zámkoch o bratoch Mikúšovcoch?
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články