Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovan predstavil prvú novú tvár: Do tímu prichádza hráč, ktorý v hlavnom meste hral KHL

BRATISLAVA - Slovenský hokejový obranca Patrik Bačik sa po troch sezónach vrátil späť do materského klubu Slovana Bratislava. Účastník Tipos extraligy o tom informoval na svojej oficiálnej stránke.
Súboj z derby o Hron.
Zdroj: TASR - Ján Krošlák
Zdieľajte:

Dvadsaťdeväťročný Bačik pôsobil v uplynulých troch sezónach v Banskej Bystrici. V predcházajúcom ročníku bol s 27 bodmi (7+20) v základnej časti a play off druhým najproduktívnejším slovenským obrancom v súťaži za reprezentantom Františkom Gajdošom z Nitry. Po skončení sezóny ho tréner Craig Ramsay povolal do reprezentačného výberu Slovenska, v ktorom sa udržal až do predposledného prípravného zápasu s Poľskom (6:1).

Prečítajte si aj

Hráči Banskej Bystrice.Prievan v šatni Banskej Bystrice, o angažmán prišlo desať hokejistov, ale aj trénerský štáb

"Som veľmi rád, že Slovan prejavil o moje služby záujem. Pre mňa je to o to cennejšie, že sa ako odchovanec klubu môžem spolu s rodinou vrátiť do rodného mesta. Verím, že mužstvu mám čo ponúknuť a so spoluhráčmi urobíme dobrú partiu, ktorá bude môcť od začiatku sezóny myslieť na tie najvyššie ciele. Už teraz sa teším na ďalšiu sezónu s orlom na hrudi," povedal Bačik, ktorý v januári 2015 získal s národným tímom bronzovú medailu na MS do 20 rokov v Kanade.

Prečítajte si aj

Kukuča pred mikrofónmi.Zvolen získal člena širšieho kádra reprezentácie: V tíme sú vysoké ambície

V Slovane prešiel všetkými kategóriami, prvé dva zápasy za klub si pripísal v sezóne 2015/16 v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige. Od leta 2016 sa stal pevnou súčasťou obranných radov Slovana, v ktorom strávil nasledujúcich päť plných sezón, z toho tri v KHL. V zápase play off v marci 2021 sa Patrik Bačik ťažko zranil. Na ľad sa vrátil až na jeseň toho istého roku v rezervnom mužstve Modré krídla Slovan, ale vtedajší realizačný tím A mužstva usúdil, že by si v konkurencii ďalších obrancov nevybojoval trvalé miesto v základnej zostave. Slovan ho následne krátko pred Vianocami uvoľnil do Banskej Bystrice výmenou za ofenzívnejšie ladeného kanadského obrancu Alexa Bretona.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články