Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Zvolen získal člena širšieho kádra reprezentácie: V tíme sú vysoké ambície

ZVOLEN - Slovenský hokejista Andrej Kukuča sa stal novou posilou tímu HKM Zvolen. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej stránke.
Kukuča pred mikrofónmi.
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
Zdieľajte:

Dvadsaťštyriročný útočník Kukuča pôsobil v uplynulých dvoch sezónach v Poprade. V drese "kamzíkov" odohral 108 zápasov so ziskom 48 bodov. Darilo sa mu ale hlavne v uplynulom ročníku, zaradil sa k lídrom tímu a dosiahol na 20-gólovú métu. Viac presný zásahov strelil za Poprad iba najlepší strelec ligy v základnej časti Ryan Dmowski (30). Okrem toho je aj veľmi skúsený hráč – v najvyššej slovenskej súťaži má už na konte viac ako 200 duelov, dve sezóny pôsobil v kanadskej juniorskej lige, kde si pripísal priemer takmer bod na zápas. Skúsenosti zbieral aj na juniorských majstrovstvách sveta a v minulej sezóne si pripísal aj prvé štarty v slovenskej reprezentácii (9 stretnutí).

Prečítajte si aj

ZŠ Pavla Demitru po modernizácii.Zimný štadión v Trenčíne bude opäť modernejší. Mesto získalo ďalšie finančné prostriedky

Prečítajte si aj

Rozkorčuľovanie našich hokejistov.MS 2024: Miloš Kelemen ozrejmil dôvody meškania. Tréneri od zámorskej formácie majú veľké očakávania

"Po sezóne mi skončila zmluva v Poprade a premýšľal som, čo ďalej. Zo strany Zvolena som cítil veľký záujem a rozhodlo aj to, že sú tu opäť vysoké ambície. V reprezentácii som sa stretol aj s Marekom Heclom a Matejom Kašlíkom a od oboch som mal len pozitívne referencie na klub," povedal Kukuča. Zvolen bude pre neho štvrtým extraligovým pôsobiskom po Trenčíne, Michalovciach a Poprade.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články