Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Corgoni sa pustili do tvorby mužstva a udržali si stálicu: Je neoddeliteľnou súčasťou Nitry, tvrdí prezident

NITRA - Český hokejista Filip Bajtek predĺžil zmluvu s HK Nitra. Čerstvý víťaz Tipos extraligy informoval na sociálnych sieťach, že 33-ročný útočník podpísal nový dvojročný kontrakt.
Český útočník Filip Bajtek.
Český útočník Filip Bajtek. Zdroj: Miroslav Slávik - HK Nitra
Zdieľajte:

Bajtek bol dôležitou súčasťou majstrovského tímu, ktorý prekvapivo z ôsmeho miesta po základnej časti dokráčal až za druhým titulom v histórii. Počas základnej časti odohral 45 stretnutí, v ktorých nazbieral 21 bodov (8+13). Ďalších deväť (5+4) pridal v play off, pričom odohral všetkých 21 duelov.

Prečítajte si aj

Hráči Kanady po góle.MS 2024: Čo meno, to pojem. Obhajca titulu ide na istotu: Sme nadšení, že môžeme predstaviť prvých 22 hráčov

"Patril medzi našich najlepších hráčov v play off a dlhodobo dokazuje, že je neoddeliteľnou súčasťou Nitry. Sme veľmi radi, že bude u nás pokračovať ďalšie dve sezóny. Pre tím je to veľmi potrebný hráč a my ho vnímame ako nášho domáceho," povedal pre oficiálny klubový web Miroslav Kováčik, prezident HK Nitra.

Prečítajte si aj

Slovenský hokejista Martin Pospíšil.VIDEO MS 2024: Lekár prezradil viac o Martinovi Pospíšilovi. Trénerov čaká telefonát so Slafkovským

Bajtek bol aj pri zisku prvého Pohára Vladimíra Dzurillu v roku 2016. Okrem českého krídelníka sa to v drese "corgoňov" podarilo už len kapitánovi Branislavovi Mezeiovi. Od uplynulej sezóny sa na Bajteka nevzťahuje status legionára, keďže na Slovensku pôsobí s ročnou prestávkou od roku 2013 a získal slovenské občianstvo.

Prečítajte si aj

Tréner Craig Ramsay.MS 2024: Ramsay oznámil nepríjemnú správu, Hrivík spomínal hluché miesta
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články