Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO MS 2024: Lekár prezradil viac o Martinovi Pospíšilovi. Trénerov čaká telefonát so Slafkovským

ŽILINA - Slovenskí hokejoví reprezentanti potvrdili proti Poľsku pozíciu favorita a víťazstvom 6:1 úspešne zakončili predposledný týždeň prípravy na MS. Gólovo im vyšiel najmä úvod zápasu, po ktorom však tréneri museli hráčov nabádať k udržaniu si koncentrácie a varovať ich pred sklonmi k exhibícii. Žilinskému publiku sa v piatok nepredstavili útočník Martin Pospíšil a obranca František Gajdoš, ktorých zdravotné problémy by však podľa lekára Pavla Lauka nemali brániť v ich štarte na šampionáte.
Slovenský hokejista Martin Pospíšil.
Slovenský hokejista Martin Pospíšil. Zdroj: TASR - Daniel Stehlík
Zdieľajte:

Slováci vstúpili do zápasu dominantne a po góloch Pavla Regendu, Samuela Takáča a Petra Cehlárika viedli od 6. minúty 3:0. "Nabádali sme hráčov, aby si stále udržiavali koncentráciu a naďalej sa prezentovali jednoduchosťou, akou sa chceme prezentovať proti každému súperovi. Skĺzli sme však k určitej exhibícii a v druhej tretine sme zistili, že je už aj nekvalitný ľad. Potom sme už aj chceli zatlačiť, no už nám odskakovali puky. Súper sa trochu nadýchol a bol nepríjemnejší. Našťastie sme sa v závere zápasu znovu vrátili k našej hre a ukázali sme kvalitu. My ju však musíme ukazovať po celých 60 minút proti každému súperovi. Každý súper dokáže vycítiť naše poľavenie. Keď Poliaci skórovali, tak boli naozaj nepríjemní a nebezpeční," skonštatoval asistent trénera Peter Frühauf.

Prečítajte si aj

Tréner Craig Ramsay.MS 2024: Ramsay oznámil nepríjemnú správu, Hrivík spomínal hluché miesta

V bránke slovenského tímu druhýkrát v príprave nastúpil Stanislav Škorvánek, ktorý si užil zápas v rodnej Žiline: "Bolo veľmi dobre, že sme rýchlo dali góly a spravili sme si náskok. Súperovi sme ukázali našu kvalitu. Myslím si, že podobné zápasy môžu byť aj na MS, keďže Poliakov máme v skupine. Môže to byť aj nepríjemné, keďže môže prísť po dlhšom čase nejaká nepríjemná situácia a potom nie je jednoduché ju riešiť."

Prečítajte si aj

Slovenský brankár Dávid Hrenák.Skončil v kempe reprezentácie, kufre balí aj v klube: Dlho bez práce by nemal ostať

Martin Pospíšil aj František Gajdoš sa v uplynulých dňoch pripojili k reprezentačnému tímu, no napokon proti Poľsku nehrali. Pre Pospíšila mohlo ísť o premiéru v najcennejšom drese, no v tréningovom procese sa mu obnovilo zranenie, ktoré mal už počas sezóny. Lekári jeho štart proti Poliakom stopli, aby získal čas na doliečenie a bol schopný plnej záťaže na MS.

Prečítajte si aj

Brankár Roman Petrík.Domáce klziská opúšťajú skúsený brankár zo Zvolena a obranca Žiliny

"Vyskytlo sa u neho drobné zranenie v spodnej časti tela. Počas budúceho týždňa podstúpi doplňujúce vyšetrenia. Vyzerá to, že jeho účasť na MS by nemala byť ohrozená, ale potrebujeme to ešte vyšetriť. František Gajdoš má zapálenú šľachu, ale myslím si, že jeho stav bude v poriadku. Mal by nastúpiť v poslednom prípravnom zápase proti USA," uviedol lekár slovenského tímu Pavol Lauko.

Prečítajte si aj

Obranca Mário Grman.Reprezentačný obranca prišiel o prácu: Doplatil na rozhodnutie nových trénerov

K tímu sa mal počas kempu v Žiline pôvodne pripojiť aj útočník Juraj Slafkovský, no napokon sa tak stane až v úvode budúceho týždňa. "Je na ceste domov. Budeme s ním telefonovať, no očakávame, že sa od pondelka naplno pripojí k tímu," uviedol Frühauf. Slováci sa po víkende znovu stretnú v Bratislave, ktorá bude v utorok dejiskom ich posledného prípravného zápasu pred MS. V ňom nastúpia proti USA. Následne naberú smer Ostrava a v piatok 10. mája odštartujú šampionát zápasom s Nemeckom.

Prečítajte si aj

Bývalý hokejista Mário Bližňák.MS 2024: Vedenie Slovenska požiadalo o pomoc vicemajstra sveta z roku 2012, v zostave sú tri otázniky
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články