Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Domáce klziská opúšťajú skúsený brankár zo Zvolena a obranca Žiliny

FRÝDEK - MÍSTEK - Český prvoligový klub HC Frýdek - Místek angažoval slovenského brankára Romana Petríka a obrancu Mareka Pacalaja. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.
Brankár Roman Petrík.
Brankár Roman Petrík. Zdroj: Peter Ilenčík - HC Prešov
Zdieľajte:

Dvadsaťdeväťročný Roman Petrík doposiaľ pôsobil v slovenských kluboch. Postupne si obliekal dresy Zvolena, Detvy, Skalice, Rimavskej Soboty, Prešova a naposledy Žiaru nad Hronom.

Prečítajte si aj

Obranca Mário Grman.Reprezentačný obranca prišiel o prácu: Doplatil na rozhodnutie nových trénerov

"K Patrikovi Švančarovi sme hľadali nového brankára, ktorý bude skúsenejší a má za sebou ťažšie sezóny. Roman je v ideálnom veku, má za sebou veľmi vydarený angažmán. Keď bol na Slovensku, vždy patril medzi opory svojich klubov. Veríme, že Roman potvrdí svoje kvality a bude to dobrá voľba," vyjadril sa k angažovaniu krajana tréner Martin Hrnčár.

Prečítajte si aj

Útočník Tomáš Tatar.MS 2024: Hlava a ruky v pohode, nohy a dych horšie. Ťahúň reprezentácie ešte potrebuje hovoriť s trénermi

Do Frýdku - Místku smeruje aj obranca Marek Pacalaj. Odchovanec martinského hokeja bol v tejto sezóne hráčom Žiliny, no záver strávil v drese Humenného, ktorý sa neudržal v najvyššej súťaži.

Prečítajte si aj

Bývalý hokejista Mário Bližňák.MS 2024: Vedenie Slovenska požiadalo o pomoc vicemajstra sveta z roku 2012, v zostave sú tri otázniky

"Je to obranca v ideálnom veku, ktorý disponuje solídnymi skúsenosťami. Na Slovensku si prešiel ako prvou ligou, tak aj extraligou. Je to kvalitný defenzívny obranca a hlavne hráč s pravým držaním hokejky. Sľubujeme si od neho, že nahradí chalanov, ktorí odišli," doplnil Hrnčár na margo podpisu kontraktu s druhým krajanom.

Prečítajte si aj

Obranca Michal Sersen.Bratislavský Slovan odštartoval skladbu kádra: Na úvod získal najcennejší úlovok
Zdieľajte:
Zdroj informácií: eliteprospects.com

Diskusia

Podobné články