NHL: VIDEO Famózny Juraj Slafkovský prekonal ďalší bradatý rekord!

NEW YORK - Hokejisti New Yorku Rangers sa stali prvými postupujúcimi do play off NHL. Zisk miestenky do vyraďovacej fázy spečatili v noci na stredu víťazstvom 6:5 po predĺžení nad Philadelphiou. Slovenský útočník Juraj Slafkovský prispel jednou asistenciou k víťazstvu Montrealu na ľade Colorada 2:1. Bodoval vo ôsmom zápase po sebe a ziskom 40. bodu v ročníku vyrovnal klubový rekord hráča do 20 rokov zo sezóny 1974/75. V 12-zápasovom programe bodoval zo Slovákov okrem neho už len obranca Martin Fehérváry, ktorý odohral takmer 20 minút a zaznamenal asistenciu vo víťaznom zápase Washingtonu proti Detroitu (4:3 pp). Okrem toho rozdal päť hitov.
Juraj Slafkovský so spoluhráčmi.
Juraj Slafkovský so spoluhráčmi. Zdroj: TASR/AP - Christinne Muschi

Rangers posúvalo do play off akékoľvek víťazstvo. V 36. sekunde predĺženia ho zariadil obranca Adam Fox. Jeho spoluhráč Artemij Panarin zaznamenal tri asistencie a pokoril 100-bodovú métu ako prvý hráč klubu po Jaromírovi Jágrovi, ktorý v sezóne 2005/2006 nazbieral v základnej časti 123 bodov.

David Gríger v reprezentačnom drese Slovenska.Jedného z najlepších slovenských centrov povedie dvojica majstrov sveta

Oporou Montrealu v zápase s Coloradom bol brankár Sam Montembeault, ktorý zneškodnil 27 striel súpera. Už v 43. sekunde ho ako jediný prekonal Nathan MacKinnon, ktorý natiahol domácu bodovú sériu na 35 stretnutí. Už o deväť sekúnd však vyrovnal Nick Suzuki z akcie, po ktorej si pripísal druhú asistenciu Slafkovský. Vďaka nej sa v klubovej histórii dostal na prvé miesto pred Maria Tremblaya, ktorý v sezóne 1974/1975 nazbieral v tínedžerskom veku v jednej sezóne 39 bodov. Z uplynulých ôsmich zápasov má Slafkovský bilanciu dva góly a šesť asistencií. Proti Coloradu odohral takmer 22 minút a súperovho brankára ohrozil dvoma strelami. O triumfe hostí rozhodol ešte v prvej tretine Joel Armia a postaral sa o ukončenie deväťzápasovej víťaznej šnúry Avalanche.

Slovenský hokejista Adam Liška.Vypadol v prvom kole play-off, ale získal novú zmluvu: Slovenský hokejista sa nechystá preč z KHL

Nashville zdolal Vegas 5:4 po predĺžení a minimálne bod získal už v 18. stretnutí v rade. V 40. sekunde extračasu o tom rozhodol švajčiarsky obranca Roman Josi. New Jersey zdolalo Toronto 6:3, v drese "diablov" odohral Šimon Nemec takmer 17 minút a do štatistík si zapísal mínusový bod. Útočník Martin Pospíšil skončil napriek prehre jeho Calgary so Chicagom 1:3 s pluskou na konte. Okrem toho vyslal na domáceho brankára jednu strelu počas 13:31 minútového pobytu na ľade.

Hráči Montrealu oslavujú gól.NHL: VIDEO Slafkovský ide ako píla a vyrovnal 50-ročný rekord Montrealu, Nemec prispel k čistej práci New Jersey