Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Liga majstrov od novej sezóny bez slovenského šampióna: Vedenie súťaže prezradilo dôvody!

ZÜRICH - Slovensko nebude mať v sezóne 2024/2025 svojho zástupcu v hokejovej Lige majstrov. Dôvodom sú neuspokojivé výsledky slovenských klubov v uplynulých troch ročníkoch LM. Vedenie súťaže sa rozhodlo slovenského majstra nahradiť poľským šampiónom.
Filip Krivošík proti Ženeve.
Filip Krivošík proti Ženeve. Zdroj: TASR - František Iván
Zdieľajte:

Slovenské kluby mohli v minulých sezónach štartovať v Lige majstrov len na základe pozvánky od vedenia súťaže (CHL). Predstavitelia CHL rozhodujú na základe viacerých kritérií ako športová konkurencieschopnosť, štruktúra riadenia, infraštruktúra a návštevnosť. Pozvánku do nadchádzajúcej sezóny už slovenský majster nedostal.

Prečítajte si aj

Hráči Banskej Bystrice.TEL: Nepochopiteľný skrat Banskej Bystrice na Spiši, Slovan odchádza domov s dlhým nosom

"Keďže slovenskí zástupcovia neboli v uplynulých troch sezónach v zápasoch CHL po športovej stránke úspešní, CHL dospela k rozhodnutiu, že je férové rotovať a umožniť Poľsku, aby sa v nasledujúcom ročníku opäť ukázalo na európskej scéne," uviedlo vedenie súťaže v stanovisku na svojej oficiálnej webstránke.

Prečítajte si aj

Slovenský hokejista Róbert Lantoši.Ponuky, ktorým nie je možné konkurovať: Slovenský reprezentant zdvorilo odmietol súčasný tím

Okrem Poľska dostali pozvánky aj kluby z Dánska, Francúzska, Nórska a Veľkej Británie. Sezóna 2024/2025 v Lige majstrov sa bude hrať opäť s 24 tímami. Jedno miesto je rezervované pre obhajcu titulu (Servette Ženeva), 18 miesteniek sa rozdelí medzi účastníkov zo zakladajúcich krajín (tzv. Shareholder Leagues) a päť tímov bude súťažiť na základe pozvánky (Challenger Leagues).

Prečítajte si aj

Manažér Trenčína Branko Radivojevič.VIDEO Radivojevič: Nejaké zmeny určite budú. V Trenčíne zvažujú právne kroky

Slovenské tímy nedokázali v uplynulých ročníkoch LM postúpiť zo základnej fázy do vyraďovacej. V sezóne 2023/2024 v novom formáte súťaže nezískal extraligový majster HC Košice v šiestich zápasoch ako jediný z účastníkov ani bod a skončil v tabuľke základnej časti na poslednom 24. mieste.

Pozrite si aj

Sparta a Liberec si nedarajú nič.VIDEO Hrôzostrašný faul, bitka v priestore pod tribúnou a hádzanie piva na striedačku. V Prahe bolo rušno
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články