Gáboríkov gól na víťazstvo nestačil

Marián Gáborík je momentálne vo famóznej forme, včera to potvrdil ďalším gólom. Na víťazstvo kráľov to však nestačilo.

Hokejisti Los Angeles nenadviazali na predchádzajúce dve víťazstvá a v noci na utorok podľahli v zámorskej NHL Calgary 3:4 pp.

LA malo duel dobre rozbehnutý, v 25. minúte viedlo už 3:0, pričom autorom druhého presného zásahu bol slovenský útočník Marián Gáborík. Flames však svojím hetrikom vrátil do hry Johnny Gaudreau a zariadil predĺženie. V ňom po 4 minútach a 7 sekundách rozhodol Mark Giordano a zároveň tak ukončil osemzápasovú sériu prehier Calgary.

Gáborík počas 20:24-minútového pobytu na ľade zaznamenal aj dve mínusky a štyri strelecké pokusy.

V ďalšom stretnutí Florida zvíťazila nad Pittsburghom 4:3 pp a sn. Triumf panterov spečatil v nájazdoch útočník Aleksander Barkov, ktorý ako jediný premenil svoj pokus v siedmej sérii. V drese domácich odohral slovenský útočník Tomáš Kopecký 11:07 minút a mal dva neúspešné strelecké pokusy. "Tučniaci" aj napriek prehre stále vedú Východnú konferenciu so 49 bodmi.