Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Lintner spomína hádku, Pálffy si praje jednu vec, Bondru napokon nezlomili

KOŠICE - Bývalý slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský absolvoval dôslednú prípravu na exhibičný zápas All star legendy 2024, v ktorom sa v nedeľu 11. februára stretne Tím východu proti Tímu západu. Kapitán "západniarov" schudol počas prípravy päť kilogramov a jeho náprotivku Ladislavovi Nagyovi, ktorý povedie Tím východu, sa snívalo o prehre v košickej exhibícii. "Viem, že také niečo by sa mohlo stať iba v sne," uviedol Nagy.
Richard Lintner sa predstaví na zápase legiend v Košiciach.
Richard Lintner sa predstaví na zápase legiend v Košiciach. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Organizátori v sobotu predstavili dresy, v ktorých aktéri nastúpia. "Môžem prehlásiť, že počas exhibície síce nastúpia legendy v hokejovo netradičných, no jednoznačne najkrajších dresoch. Inšpirovali sme sa klubovým dresom Lionela Messiho. Na druhej strane sme zasa využili belasú farbu. Myslím, že sa budú všetkým páčiť a k dispozícii je aj ružovo-belasá All Star čiapka, ktorá je v limitovanom počte 500 kusov a trhá rekordy záujmu už teraz. V predaji bude len počas nedeľnej akcie. Je jasné, že niekto zvíťazí a niekto prehrá. V našom prípade je to vždy tak, že sa potom pohádame. Teraz, pred zápasom, je ešte dobrá nálada, no v nedeľu po zápase to už bude úplne inak," poznamenal Lintner.

Prečítajte si aj

Ladislav Nagy bude kapitán Tím Východ.Nagya vystrašila nočná mora. Som si istý, že polovici nebude vôbec do reči, upozornil Lintner

Téma dresov medzi hráčmi zarezonovala, kapitán Tímu západu bol so svojím spokojný. "Rišo (Lintner) mi to dal do belasého tak, ako som chcel," priznal Višňovský. Richard Lintner uviedol, že dresy z košickej exhibície považuje za najkrajšie, aké kedy boli v takýchto zápasoch. "S tým nesúhlasím, prehnal to. Hodil to ´na Messiho a Manchester City´. Ale aj to je súčasť zábavy," uviedol bývalý útočník Žigmund Pálffy, ktorý by mal byť podľa Lintnera jeden z ťahúňov Tímu západu: "Ja sa na takéto zápasy pripravujem neustále, nič ma nemôže prekvapiť. Neviem však, či budem hviezda, keďže nebudem hrať vo svojom výstroji. Ak budeme hrať na dve formácie, nemám s tým problém. Najmä dúfam, že to dobre dopadne a bude dobrý výsledný zážitok. Hlavne to bude zábava. Dúfam, že príde čo najviac divákov, snáď bude plná hala," poznamenal Pálffy.

Prečítajte si aj

Lotyš Janis Švanenbergs zvolil odchod z Popradu do Amiens.Zmluva do konca ročníka s opciou sa nedodržala. Talent si to s Popradom rozmyslel

Na súpiskách oboch tímov nastalo niekoľko zmien, ich definitívna podoba bude známa až v deň zápasu. Richardovi Lintnerovi sa napokon nepodarilo zlanáriť Petra Bondru, ktorý má neodkladné povinnosti v zámorí. "Strávili sme spolu týždeň a rozprávali sme sa o možnosti prísť na túto akciu. Je však pracovne veľmi vyťažený a nejaký plány mal aj s rodinou. Dohodli sme sa, že akceptujem jeho ospravedlnenie a zároveň mi dal ruku na to, že na ďalšej takejto exhibícii už nebude chýbať," prezradil Lintner.

Prečítajte si aj

Liptáci oslavujú gól do siete Spišiakov.Odišiel skôr, ako prišiel. SZĽH zamietol prestup do zahraničia

K aktérom exhibície sa zaradí aj Vincent Lukáč, ktorý vhodí úvodné buly. V bránkach diváci uvidia Jána Lašáka, Karola Križana či Petra Hamerlíka a rivalita vznikne aj medzi trénermi, keďže svoje tímy proti sebe povedú Marián Hossa a jeho otec František. "Museli sme reagovať na zdravotné problémy niektorých z pôvodnej nominácie. Tím východu povedie v pozícii trénera František Hossa. Na striedačke Tímu západu budú Marián Hossa a Marián Gáborík, ktorí budú mať zdvojené funkcie," prezradil Lintner. Najlepší hráč zápasu získa prestížne ocenenie MVP. "Môj favorit je Žigo Pálffy. Je v kondícii, chodí behávať a to nerobil ani počas kariéry," skonštatoval Lintner.

Prečítajte si aj

Patrick Galbraith v bránke Slovana.Jedno oko sa smeje, druhé plače: Končí brankár, ktorého Slovan uvoľnil spod zmluvy
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články