Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Jedno oko sa smeje, druhé plače: Končí brankár, ktorého Slovan uvoľnil spod zmluvy

KODAŇ - Dánsky brankár Patrick Galbraith sa rozhodol ukončiť kariéru. Bývalý reprezentant Dánska si vyskúšal pôsobenie aj v slovenskej extralige ako hráč HC Slovan Bratislava.
Patrick Galbraith v bránke Slovana.
Patrick Galbraith v bránke Slovana. Zdroj: TASR - Martin Baumann
Zdieľajte:

37-ročný Galbraith si od sezóny 2018/19 obliekal dres účastníka domácej súťaže zo SønderjyskE. V tomto ročníku odchytal 18 zápasov, v ktorých dosiahol 89,8% úspešnosť zásahov s priemerom 2,94 gólu na zápas. Vedenie dánskeho klubu v tejto súvislosti uviedlo:

Prečítajte si aj

Tréner Slovenska Craig Ramsay.VIDEO Ramsay: Skvelá príležitosť urobiť niečo také. Nikdy predtým som to neurobil

"Je jasné, že sú s tým spojené veľké emócie, keďže sa musíme rozlúčiť s takým veľkým športovým profíkom, akým je Patrick. Plne si zaslúži všetky superlatívy na svoju adresu," uviedol klub vo svojom stanovisku. Riaditeľ klubu Klaus Rasmussen následne povedal: "Výrazne sa presadil v našom klube. Okrem jeho nesporných kvalít je to fantastický a férový človek. Som hrdý a šťastný, že sme mohli mať medzi sebou takú veľkosť športovú osobnosť. Zároveň rešpektujeme jeho rozhodnutie seknúť s hokejom. Môžeme vyjadriť len našu veľkú vďaku a úctu za to, čo pre náš klub znamenal. Rovnako tak pre dánsky hokej," emotívne doplnil Rasmussen.

Prečítajte si aj

Vladimír Mihalik sa vracia do Prešova.Zvyšok sezóny mal otvorený. HC Košice vyriešil situáciu okolo Vladimíra Mihalika

Patrick Galbraith počas svojej kariéry pôsobil v šiestich krajinách - Dánsko, Nemecko, Fínsko, Švédsko, Anglicko a Slovensko. V extralige figuroval v kádri Slovana Bratislava v ročníku 2011/12. Za belasých nastupoval od septembra do decembra 2011. Následne bol uvoľnený spod zmluvy, pretože sa nedokázal výraznejšie presadiť po boku Branislava Konráda. Jedenásť rokov strávil v dánskej reprezentácii.

Prečítajte si aj

Tréner Craig Ramsay hovorí s Martinom Faškom-Rudášom.VIDEO Ramsay objasnil riskantný ťah, Kolenič príchod do tímu, Mudrák taký zápas v živote nezažil
Zdieľajte:
Zdroj informácií: eliteprospects.com

Diskusia

Podobné články