Islanders prerušili víťaznú sériu Chicaga, Višňovský prispel gólom

Včera v noci sa v zámorí na ľade nepredstavili štyri kluby. V zaneprázdnenú noc sa darilo aj Slovákom.

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára si pripísal jednu asistenciu pri prehre svojho Bostonu s Ottawou 2:3 po predĺžení a nájazdoch v sobotňajšom zápase zámorskej NHL. Pre tridsaťsedemročného kapitána "medveďov" to bola druhá gólová prihrávka v sezóne, v 11 dueloch nazbieral dokopy štyri body.

Z výhry sa netešil ani Andrej Sekera, keďže jeho Carolina podľahla Philadelphii vysoko 1:5. Slovenský bek strávil na ľade takmer 19 minút a do štatistík si pripísal jednu strelu a jednu "mínusku".

New York Islanders zdolal v noci na nedeľu na domácom ľade Chicago 3:2 a prerušil tak hosťom osemzápasovú sériu víťazstiev. O triumfe "ostrovanov" rozhodol Ľubomír Višňovský, ktorý v 52. minúte zaznamenal víťazný gól. Jeho krajan a spoluhráč Jaroslav Halák v bránke domácich prispel k výhre 20 úspešnými zásahmi. Islanders uspeli po sérii troch prehier.

Toronto zvíťazilo nad Detroitom 4:1, jedným gólom sa na tom podieľal útočník domácich Richard Pánik, pre ktorého to bol šiesty presný zásah v sezóne.

Stretnutie Buffalo - Florida (4:3 pp) nedohral Andrej Meszároš. Domáceho obrancu v polovici stretnutia zasiahol do tváre puk z hokejky Aarona Ekblada.

Sumár:

Detroit Red Wings 1 : 4 Toronto Maple Leafs

Góly:

Kronwall (Franzen, Nyquist), van Riemsdyk (Kessel, Phaneuf), PÁNIK (Holzer), Rielly (Winnik), Kadri (Winnik, Santorelli)

Slováci: Richard Pánik (1+0), 8:47, Tomáš Tatar (0+0), 14:11, Tomáš Jurčo (0+0), 14:08

Tampa Bay Lightning 2 : 4 Washington Capitals