Chicago s Hossom po piaty raz v rade víťazne

Piatkovú noc okorenili tri stretnutia NHL. V nich sa predstavil iba Marián Hossa, ktorý sa tešil z víťazstva.

Hokejisti Chicaga zvíťazili v zámorskej NHL v piatom zápase za sebou. V noci na sobotu triumfovali na domácom ľade nad Montrealom tesne 4:3. O víťazný presný zásah sa 27 sekúnd pred koncom duelu postaral Brandon Saad.

V drese Blackhawks odohral slovenský útočník Marián Hossa 18:35 minút, pripísal si jednu mínusku, dve neúspešné strely a odsedel si dve trestné minúty.

V ďalších stretnutiach vedúci tím Západnej konferencie Anaheim zdolal Minnesotu tiež tesne 5:4 a Winnipeg deklasoval Colorado 6:2.

Winnipeg Jets - Colorado Avalanche 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

Góly: 5. Thorburn (Postma, Pardy), 13. Little (Wheeler), 40. Ladd (Chiarot, Little), 41. Little (Wheeler), 42. Little (Ladd, Wheeler), 54. Byfuglien – 10. Iginla (Landeskog), 51. Iginla (Redmond, Landeskog)

Minnesota Wild - Anaheim Ducks 4:5 (0:2, 3:1, 1:2)

Góly: 25. Koivu (Granlund, Scandella), 26. Parise (Granlund, Brodin), 38. Brodin (Pominville, Folin), 43. Fontain (Brodziak, Prosser) – 2. Kesler (Palmieri, Fowler), 12. Silfverberg (Cogliano, Smith-Pelly), 23. Kesler (Lindholm), 44. Jackman (Kesler), 49. Beleskey (Getzlaff, Palmieri)

Chicago Blackhawks - Montreal Canadiens 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)

Góly:3. Rozsíval (Bickell, Shaw), 19. Smith (Kruger, Nordsrom), 45. Toews (Richards, Keith), 60. Saad (Kane) – 19. Gallagher (Galchenyuk, Plekanec), 28. Gončar (Gallagher, Jemelin), 38. Subban (Markov, Desharnais)

Slováci:Marián Hossa (CHI) 0+0, 18:35

Zdroje informácií: TASR, nhl.com