Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

V Banskej Bystrici zatiaľ počítajú straty. Končia ďalší cudzinci

BANSKÁ BYSTRICA - Extraligový klub HC 05 Banská Bystrica opúšťa brankár Jakub Sedláček, ktorý sa opäť upísal českému Olomoucu i produktívny útočník Kristoff Kontos. Ten by mal posilniť švédsky tím AIK Štokholm.
Zdroj: 45022
Zdieľajte:

Sedláček posilnil Banskú Bystricu v decembri 2022. V banskobystrickom drese v základnej časti odchytal 17 zápasov, v ktorých získal 92,7% úspešnosť zásahov s priemerom 2,45 gólu na zápas. Vo vyraďovacej fázy nastúpil 5 dueloch. Zaznamenal 90,2% úspešnosť zásahov s priemerom 2,72 gólu na stretnutie.

Prečítajte si aj

MS 2023: Slovenský tím dostal odpoveď v prípade príchodu Šimona Nemca

"Kubo už veľmi dobre pozná tamojšie prostredie, a taktiež vieme, čo môžeme od neho očakávať. Okrem brankárskych skúseností má i skvelý charakter a verím, že naša brankárska dvojica bude patriť k najlepším v extralige," povedal Erik Fürst, generálny manažér HC Olomouc. Sedláček v poslednej i predposlednej sezóne už vypomáhal zástupcovi českej najvyššej súťaže. Znova vytvorí tandem so slovenským gólmanom Branislavom Konrádom.

Prečítajte si aj

Bratislavský Slovan chudobnejší o ďalšiu várku bodov. Kľúčový hráč si vybral Rakúsko

Z Banskej Bystrice je na odchode aj zámorský útočník Kristoff Kontos, ktorý by mal posilniť švédsky celok AIK Štokholm, do ktorého zamieril jeho krajan a spoluhráč spod Urpína Branden Troock. V prípade prestupu sa 29-ročný hokejista vráti do druhej švédskej ligy, v ktorej si už obliekal dres Kristianstads IK. V Tipos extralige dosiahol bilanciu 17 gólov a 30 asistencií v 57 stretnutiach.

Prečítajte si aj

VIDEO Elitný center sa sťahuje do Popradu, Kamzíci získali veľký úlovok
Zdieľajte:
Zdroj informácií: eliteprospects.com

Diskusia

Podobné články