Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Vypadnutie v play-off si vyžiadalo svoju daň. Úspešný tréner dostal padáka

NEW YORK - Gerard Gallant po dvoch sezónach končí svoje trénerské pôsobenie na lavičke tímu NHL New York Rangers. O ukončení spolupráce informoval v sobotu večer zámorský hokejový klub.
Zdroj: 45004
Zdieľajte:

Rangers vypadli v prvom kole play off s New Jersey v sedemzápasovej sérii, hoci viedli 2:0. Z ďalších piatich duelov však vyhrali len jeden a počas štyroch prehier strelili len dva góly.

Prečítajte si aj

MS 2023: Slovenský tím dostal odpoveď v prípade príchodu Šimona Nemca

“Jazdci” mali za cieľ zaútočiť na Stanleyho pohár, o čom svedčila aj ich aktivita pred uzávierkou prestupov. Do svojich radov angažovali útočníkov Vladimira Tarasenka, Patricka Kanea, Tylera Motteho, či Nika Mikkolu a preto je vypadnutie v prvom kole s Devils sklamaním. “Mám veľký rešpekt k práci Gerarda, ďakujem mu za všetko čo u nás odviedol, ale po spoločnej debate sme sa zhodli, že pre obe strany bude lepšie keď sa rozlúčime,” povedal podľa nhl.com generálny manažér klubu Chris Drury.

Prečítajte si aj

Slovan s treťou posilou. Belasí podpísali bývalého robustného útočníka NHL

Päťdesiatdeväťročný Gallant poďakoval Rangers, majiteľovi Jamesovi Dolanovi aj Drurymu za príležitosť, ktorú dostal. “Nikdy nezabudnem na skúsenosť viesť tím z Originálnej šestky s takou bohatou históriou,” povedal. Nástupca Gallanta ešte nie je známy, Rangers sú v procese výberu ideálneho kandidáta.

Prečítajte si aj

Ygdxg hxdh xgd yxyg.Nominácia SR na MS 2023: Tréneri vyškrtli dvojicu z extraligy i legionára. Dve okienka sú otvorené

Pod vedením Gallanta postúpili Rangers v minulej sezóne do finále Východnej konferencie, kde nestačili na Tampu Bay Lightning, teraz neprešli cez prvé kolo. “V priemere sme za dve sezóny získali 108 bodov, čo je skvelé. Prvá sezóna bola veľmi dobrá, až v semifinále sme vypadli s obhajcami trofeje. Teraz však vypadnutie v prvom kole mrzí a je to veľké sklamanie. Boli to ťažké dva týždne,” dodal Gallant, ktorý bol v minulej sezóne nominovaný na Jack Adams Award pre najlepšieho trénera sezóny.

Prečítajte si aj

Ďakujeme! Zaznelo z klubu, ktorý nepredĺžil zmluvu slovenskému hokejistovi

Gallant v NHL viedol aj Columbus Blue Jackets, Floridu Panthers, Vegas Golden Knights, v 705 zápasoch základnej časti má bilanciu 369-262-70. V play off vyhral 31 duelov, prehral 29, najväčší úspech dosiahol na lavičke Golden Knights, ktorých v prvej sezóne v NHL doviedol v roku 2018 do finále a v tom roku aj získal cenu Jacka Adamsa.

Prečítajte si aj

Z Prešova utiekol kvôli vojne na Ukrajine. Jeho kariéra pokračuje v slávnej extraligovej značke

Gallant je piaty tréner NHL, ktorý po tejto sezóne prišiel o prácu. Skončili aj Daryl Sutter (Calgary Flames), Dallas Eakins (Anaheim Ducks), Peter Laviolette (Washington Capitals) a Brad Larsen (Columbus Blue Jackets.

Prečítajte si aj

Ydgh xgfb xgbg yhx.Veľká tragédia! V Chomutove našli nehybné telo strýka slovenských bratov
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články