Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Roky sa nedajú zastaviť a prichádza dôchodok. S kariérou sa lúči slovenský matador

PRAHA - Slovenský hokejový obranca Milan Jurčina ukončil vo veku 39 rokov hráčsku kariéru. Na svojej stránke o tom informoval klub Sparta Praha, v ktorom odohral takmer štyri sezóny.
Zdroj: 10558
Zdieľajte:

"Bolo mi potešením odohrať záverečné sezóny kariéry práve v Sparte. Ďakujem celej organizácii a fanúšikom za milé prijatie a rozlúčku. Žiaľ, roky nezastavím a rozhodol som sa, že hokejovú kariéru ukončím. Sparte budem naďalej držať palce," poznamenal obranca, ktorý nastúpil v prebiehajúcej sezóne 2022/2023 do 12 zápasov.

Prečítajte si aj

Najväčšia posila Prešova si už v metropole Šariša neškrtne. Klub ju poslal preč

Počas kariéry si vyskúšal najvyššie súťaže aj vo Švajčiarsku, Fínsku, Nemecku a pôsobil aj v KHL. Najväčšiu časť kariéry strávil v NHL. V dresoch Bostonu, Washingtonu, Columbusu a NY Islanders odohral celkovo 451 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 24 gólov, 59 asistencií a 298 trestných minút. "Keď sa pozriete na kariéru Milana Jurčinu, tak nezostáva nič iné, iba sňať klobúk. Ďakujeme mu za všetko, čo pre Spartu spravil a prajeme mu to najlepšie do ďalšej fázy života," uviedol športový riaditeľ Petr Ton.

Prečítajte si aj

FOTO Rekonštrukcia ZŠ Pavla Demitru v plnom prúde. Trenčín pozná približný dátum návratu

Milan Jurčina reprezentoval Slovensko na piatich MS a troch ZOH.

Prečítajte si aj

Juraj Slafkovský sa v rýchlom strieľaní gólov Slovákov umiestnil na druhom mieste: Prvenstvo drží veterán na odpočinku
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články