Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Chára sa postavil po mesiaci na ľad

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára v službách Bostonu Bruins v pondelok prvýkrát od svojho zranenia trénoval na ľade.
Zdroj:
Zdieľajte:

Kapitán "medveďov" si 23. októbra v zápase s New Yorkom Islanders poškodil zadný krížny väz v ľavom kolene a odvtedy svojmu tímu chýba. Jeho návrat do súťažného kolotoča je však stále v nedohľadne.

"Bol to len začiatok. Ešte nie je pripravený na návrat. Bol prvýkrát na ľade a ešte musí na sebe veľa pracovať. V každom prípade ma potešilo, že sa zapojil do tréningu, je príjemné ho znova vidieť na korčuliach," povedal tréner Claude Julien pre zámorské médiá po približne 15 minútovom tréningu Cháru.

Tridsaťsedemročný Chára pauzuje už viac ako mesiac. Prvotné prognózy naznačovali dĺžku nútenej absencie v rozpätí štyroch až šiestich týždňov. Zranenie si privodil v prvej tretine súboja proti Islanders po strete s kapitánom súpera Johnom Tavaresom.

Pre Cháru to je najdlhšia herná pauza odkedy prišiel do organizácie Bruins v sezóne 2006/2007. "Big Z" od svojho príchodu nikdy nevynechal viac ako päť zápasov v základnej časti a často hral aj so zranením.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články