VIDEO Parádna noc pre Šimona Nemca

NEW YORK - Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec si otvoril strelecký i bodový účet v nižšej zámorskej súťaži AHL. Gólom a asistenciou prispel k triumfu Uticy Comets v domácom dueli nad Clevelandom 5:1 a vyhlásili ho za prvú hviezdu stretnutia.
Zdroj: 43528

Nemec bol v tohtoročnom drafte najvyššia voľba New Jersey Devils, ktorí ho angažovali ako celkovú dvojku. Následne v klube NHL absolvoval nováčikovský aj hlavný kemp pred sezónou. Tú napokon začal na farme v AHL a vo svojom štvrtom dueli za Uticu sa blysol dvoma bodmi.

Po druhýkrát prichádza do slovenskej extraligy, tentoraz si vybral Zvolen

Vo vypredanej aréne si proti Clevelandu najskôr v prvej tretine pripísal asistenciu pri presnom zásahu Samuela Labergea a v 35. minúte strelou zápästím od modrej čiary zvýšil na 3:0. Zaznamenal tak svoj premiérový gól v AHL. V noci na nedeľu čaká Uticu, ktorá má v prebiehajúcom ročníku zatiaľ bilanciu dve víťazstvá a dve prehry, ďalší domáci súboj s Torontom Marlies.