Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Juraj Slafkovský opäť očaril svet: V prestížnej ankete siahal na prvé miesto

BRATISLAVA - Najlepší strelec, najproduktívnejší a zároveň najužitočnejší hráč tohtoročného olympijského hokejového turnaja v Pekingu Juraj Slafkovský získal Cenu Piotra Nurowského pre druhého najlepšieho mladého športovca Európy v zimných športoch. Pri jeho návšteve na pôde Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) mu ju vo štvrtok odovzdal prezident SOŠV Anton Siekel. Informoval o tom web olympic.sk.
Juraj Slafkovský po drafte.
Zdroj: Twitter
Zdieľajte:

Pre piatich najlepších mladých športovcov Európy v zimných športoch Cenu Piotra Nurowského každoročne udeľujú Európske olympijské výbory (EOV). Slovenský reprezentant Juraj Slafkovský bol vybraný do najlepšej pätice. V hlasovaní na 51. valnom zhromaždení Európskych olympijských výborov v Skopje skončil druhý, keď ho predstihla len slovinská skokanka na lyžiach Nika Prevcová.

Prečítajte si aj

Žrebovanie Tipos extraligy.EXTRALIGA: Poznáme rozlosovanie prvého kola. Uvidíme dve regionálne derby, kde začne Slovan?

Cenu Piotra Nurowského získali všetci piati nominovaní športovci, líšila sa len výška ich finančnej prémie v podobe štipendia – víťazka dostala 15-tisíc eur, Slafkovský 8000, tretí v poradí 5000 a zvyšní dvaja finalisti po 3000 eur.

Prečítajte si aj

Gól Thea Kissa proti Nemcom.VIDEO SR17 vysoko porazila Nemcov. Theo Kiss napodobnil Granlunda

Slafkovský bol z nominovanej pätice jediný, ktorý sa na ZOH v Pekingu mohol pochváliť ziskom medaily. Pred hlasovaním bol preto považovaný za najväčšieho favorita. V jeho neprospech však zavážilo to, že na rozdiel od Prevcovej sa na valnom zhromaždení EOV nezúčastnil, pretože v tom čase bol na dovolenke. Cenu Piotra Nurowského preňho prevzal prevzal prezident SOŠV, ktorý mu ju teraz odovzdal.

Prečítajte si aj

Servác Petrovský v reprezentačnom drese mladíkov Slovenska.MS U20 2022: Petrovského čaká proti Kanada špeciálny zápas: Musíme lepšie korčuľovať

Za Prevcovou a Slafkovským v ankete EOV skončili nemecký snoubordista Leon Ulbricht, rakúska zjazdárka Victoria Olivierová a taliansky rýchlokorčuliar Lorenzo Previtali.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články