Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Dukla na ľade bez hlavného kormidelníka: Prípravu spestrí exhibícia proti tímu českého herca

MICHALOVCE - Na úvodnom spoločnom tréningu hokejistov HK Dukla Ingema Michalovce v príprave na sezónu 2022/2023 chýbali kanadský tréner Tom Coolen a aj najnovšia posila obranca Tariq Hammond. Obaja by sa k tímu mali pripojiť počas druhého augustového týždňa.
G sdxbfcng dnc hfngg ehrnf.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V úvode prípravy bude tímu absentovať aj obranca Adam Stripai, ktorý má reprezentačné povinnosti na MS hráčov do 20 rokov v Kanade. Po dohode s materským klubom absolvuje spoločnú prípravu aj Pavol Regenda, ktorý má pred sebou premiérovu sezónu v organizácii Anaheim Ducks. "Som veľmi rád, že mi klub umožnil trénovať s tímom a môžem byť s chalanmi na ľade. Tréneri aj vedenie klubu mi umožnia rozhodnúť sa, kedy pôjdem na ľad a kedy nie. Ďakujem im za túto možnosť," poznamenal bronzový olympionik.

Prečítajte si aj

F gxcn gfdxchgd vgd hngfn.Kladno vyskúša minuloročného Prešovčana, k Jágrovi prišla aj kvalita do defenzívy

Michalovský klub má za sebou obdobie zmien, ktoré sa dotkli nielen hráčskeho kádra, ale aj realizačného tímu a športového úseku. Po sezóne 2021/2022 skončil riaditeľ klubu Martin Burinský, nahradil ho Marek Michajlo. Do pozície športového manažéra sa okamžite po ukončení hráčskej kariéry posunul Marek Mašlonka a fínskeho trénera Tomeka Valtonena nahradil Kanaďan Coolen. V pozícii asistentov budú Dušan Devečka a Peter Kudelka.

Prečítajte si aj

Fxgfc gshfgncf bgxc.VIDEO Trenčín zamieril na dočasný štadión: Zápasy sa nedajú hrať, tréning ponúka slušné podmienky

Zatiaľ čo v nedávnej minulosti klub do veľkej miery vsádzal na tzv. fínsku cestu, v súčasnosti nie je v klube ani jeden hráč alebo tréner z Fínska. Do kádra pribudlo viacero skúsených hráčov s extraligovou minulosťou, ale aj (zatiaľ) štyria hráči zo zámoria, ktorí doteraz nehrali slovenskú extraligu. Novinkou sú nové farby aj logo, ktoré písmenami "MI" odkazuje na identitu mesta a dopĺňa hlavné logo, ktorým ostala líška.

Prečítajte si aj

Y gdxcbhjkhg cbmh gcjvh.Olympionik z Turína nekončí: Postaví sa do bránky nováčika

Klub v medzisezónnom období postupne predstavil hráčov, s ktorými počíta do nasledujúceho ročníka. Pôvodne medzi nimi figuroval aj obranca Eric Roy, s ktorým však klub pre pretrvávajúce zdravotné problémy ukončil spoluprácu. Krátko na to pribudol do kádra Tariq Hammond.

Prečítajte si aj

Patrik Frič (HC Košice), vpravo brankár Tyler Parks a vľavo Patrik Maier.Extraligový tím skúša obrancu z Topoľčian, útočníka zo Zemplína a odchovanca Oceliarov

Michalovský klub dosiahol najväčší úspech v sezóne 2020/21, v ktorej obsadil 3. miesto. V ročníku 2021/22 Michalovčania stroskotali už vo štvrťfinále proti Košiciam a skončili na 5. priečke. "Ambície sú vždy vysoké a ani tentoraz nechceme podliezať latku. Verím, že budeme nasledovať nedávne úspešné sezóny. Chceme hrať v prvej šestke, vyhnúť sa predkolu play off a vo vyraďovacej časti ísť čo najďalej," povedal športový manažér Marek Mašlonka.

Gdxf cbnvn hsdfcgvnh.
Zdroj: TASR

Prečítajte si aj

MetaTitle: USA Hokej NHL Canadiens Red Wings.Našiel HC Slovan brankára?

Michalovská Dukla má v pláne osem prípravných zápasov, v ktorých v nedávnom období došlo k zmene. V utorok 6. septembra mal tím nastúpiť proti HC Košice, no "oceliari" budú v tom čase na turnaji vo Švédsku a Michalovčania sa tak v rovnakom dátume predstavia v Humennom. Zverenci Toma Coolena odohrajú viacero prípravných zápasov proti tímom z Maďarska i Poľska a predsúťažné obdobie vyvrcholí exhibíciou proti Tímu Martina Dejdara.

Prečítajte si aj

Fjldsa njnkldfskmn,vcx ydgbcv.Šéf Prešova si nerobí ťažkú hlavu zo straty partnera, nepáči sa mu iná vec

Prípravné zápasy HK Dukla Ingema Michalovce:

Utorok, 16. augusta: MAC Budapešť - Michalovce
Piatok, 19. augusta: Michalovce - Ferencváros Budapešť
Utorok, 23. augusta: Michalovce - Cracovia Krakov
Štvrtok, 25. augusta: Cracovia Krakov - Michalovce
Utorok, 30. augusta: HC Frýdek-Místek - Michalovce
Streda, 31. augusta: GKS Jastrzebie - Michalovce
Utorok, 6. septembra: HC 19 Humenné - Michalovce
Piatok, 9. septembra: Michalovce - MAC Budapešť
Nedeľa, 11. septembra: Michalovce - Tím Martina Dejdara (exhibícia)

Káder HK Dukla Ingema Michalovce:

Brankári: Jakub Hrubovský, Stanislav Škorvánek, Tomáš Vošvrda (ČR).

Obrancovia: Jakub Cibák, Tariq Hammond (Kan.), Miroslav Macejko, Christián Michalčin, Vladimír Mihálik, Zach Osburn (USA), Martin Štajnoch, Adam Stripai.

Prečítajte si aj

Fgyxc gfbxcgf xbcf sgrhf.Byrokracia nepustila na tréning HK Poprad dvoch útočníkov

Útočníci: Juraj Bezúch, Peter Bjalončík, Dávid Buc, Samuel Chalupa, Peter Galamboš, Danny Kristo (USA), Adam Lapšanský, Dávid Okoličány, Matúš Paločko, Radovan Puliš, Jakub Suja, Filip Vašaš, Josh Winquist (Kan.), Roman Žitný.

Prečítajte si aj

Xhcvgxb hcvnghc v hg hfcg.Náhoda so Spilarom zmenila Tyborovi pôsobisko, posila z Česka čaká na SR občianstvo
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články