Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS U20 2022: Let SR 20 sa nezaobišiel bez problémov, zo súpisky vypadol obranca

EDMONTON - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov po 24-hodinovej ceste úspešne pristáli v dejisku juniorských MS v Edmontone a ubytovali sa v hoteli len pár desiatok metrov od haly Rogers Place. Do Kanady však nevycestovali v pôvodne avizovanom zložení, v poslednej chvíli pre zranenie vypadol z kádra obranca Šimon Bečár. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.
Šimon Bečár proti Pelletierovi.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Do Edmontonu odleteli dvaja brankári, deväť obrancov a pätnásť útočníkov. V stredu sa k výprave pripojí Šimon Latkóczy, ktorý v uplynulých dňoch absolvoval brankársky kemp v zámorí. Trénerský štáb na čele s hlavným koučom Ivanom Fenešom bude mať k dispozícii 27 hráčov. Po tohtotýždňových prípravných dueloch s Nemeckom a Švajčiarskom vyberie finálnych 25 mien, ktoré zapíše na šampionátovú súpisku.

Prečítajte si aj

Glyjfl xmg -mcgv bmf v fxjchv.Humenné zrealizovalo dva veľké návraty: Do HC 19 putujú rodáci z Košíc

Cesta slovenskej výpravy do Edmontonu trvala 24 hodín. Z Bratislavy vyrazila v utorok o 5.00 ráno SELČ, do dejiska hotela v Edmontone napokon dorazila o 20.00 miestneho času. Z viedenského letiska nabrala smer Frankfurt, odkiaľ po vyše trojhodinovom čakaní zamierila do Calgary. Na miestnom letisku pobudla pre problémy s batožinou o hodinu navyše. Následne presadla do autobusu, ktorý takmer 300-kilometrovú štreku do Edmontonu zvládol za vyše tri a polhodiny. Mierne zdržanie nastalo zhodou okolností v Red Deere, kde slovenská "dvadsiatka" absolvovala nedohratý decembrový šampionát a kde sa v tom čase pripravovala "osemnástka" na duel Hlinka Gretzky Cupu proti Kanade.

Prečítajte si aj

Lewjsnl jnasdklvnakn bfc,fn as.Nováčik 2. ligy angažoval cennú posilu so slovenskými aj medzinárodnými skúsenosťami

"Cesta bola dlhá, no našťastie prebehla v poriadku. Mrzí nás akurát skutočnosť, že do Edmontonu nám nedoručili sedem kusov batožiny, zväčša hokejových vakov, ktoré zostali na letisku vo Frankfurte. Ihneď po pristátí sme s leteckou spoločnosťou riešili ich prepravu do Edmontonu. Mali by doraziť v stredu 3. augusta do polnoci," uviedol pre web SZĽH manažér tímu Tomáš Pšenka.

Prečítajte si aj

Maroš Mikoláš Žilina.Dlhoročný slovenský brankár šokoval svoj klub

Hráči si dlhú cestu krátili rôznymi aktivitami. Už na viedenskom letisku si Servác Petrovský s Petrom Repčíkom rozohrali šachovú partiu, ktorá pokračovala v priebehu dňa. Iní počúvali hudbu, pozerali filmy alebo hrali karty. Zvolenský útočník Maroš Jedlička dorazil do Edmontonu vyšťavený. Dodal však, že v porovnaní s decembrovým chartrovým letom z Mníchova cez Reykjavík do Edmontonu bola letná kombinácia letov oveľa príjemnejšia. "Možno preto, že sme leteli cez deň a nebol som v lietadle taký unavený, že som chcel celú cestu prespať. Nešlo mi to ani počas letu na šampionát v decembri 2020, ani o rok neskôr," povedal pre hockeyslovakia.sk jeden z útočných lídrov výberu trénera Ivana Feneša.

Prečítajte si aj

Fjldsa njnkldfskmn,vcx ydgbcv.Šéf Prešova si nerobí ťažkú hlavu zo straty partnera, nepáči sa mu iná vec

Jakub Kolenič, účastník juniorského šampionátu z prelomu rokov 2020 a 2021, sa naposledy v decembri neprebojoval do záverečnej nominácie SR "20". Pôvodne v nej nefiguroval ani teraz, odchodmi Jána Lašáka so Samuelom Krajčom sa mu však uvoľnilo miesto v tíme: "Bol som veľmi rád, keď mi zavolali z reprezentácie, ani chvíľu som neváhal. Keďže som ročník narodenia 2002, vedel som, že mám poslednú šancu zahrať si na juniorskom šampionáte. Zbalil som sa a prišiel do Popradu. V Edmontone idem zabojovať o účasť vo finálnej nominácii."

Prečítajte si aj

Xhcvgxb hcvnghc v hg hfcg.Náhoda so Spilarom zmenila Tyborovi pôsobisko, posila z Česka čaká na SR občianstvo

V stredu 3. augusta popoludní o 15.00 edmontonského času (23.00 SELČ) absolvujú slovenskí juniorskí reprezentanti prvý tréning po prílete do Kanady. Nie však v Rogers Place, ale v 11 km vzdialenej Clareview aréne. Vo štvrtok 4. augusta od 13.00 (21.00 SELČ) odohrajú Fenešovi zverenci v Rogers Place prvý prípravný duel proti Nemecku, o deň neskôr od 15.00 (23.00 SELČ) v tréningovej hale aj druhý proti Švajčiarsku. Do šampionátu vstúpia v pondelok 9. augusta od 12.00 (20.00 SELČ) súbojom proti Česku.

Prečítajte si aj

Fgyxc gfbxcgf xbcf sgrhf.Byrokracia nepustila na tréning HK Poprad dvoch útočníkov
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články