Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

APHK pobúrilo rozhodnutie VV SZĽH o zrušení baráže: Kováčik v reakcii spomenul dvoch pánov

BRATISLAVA - Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK) nesúhlasí so štvrtkovým rozhodnutím výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH). Na svojom zasadnutí schválili členovia VV SZĽH termínovník Tipos extraligy, Slovenskej hokejovej ligy (SHL), model oboch profesionálnych seniorských súťaží aj 2. ligy seniorov. Podľa schváleného modelu vypadne posledný tím Tipos extraligy priamo do nižšej Slovenskej hokejovej ligy. Víťaz SHL zároveň postúpi do elitnej slovenskej súťaže rovnako priamo. APHK však tvrdí, že o modeloch súťaží rozhoduje Ligová rada a nie VV a zaskočilo ju aj neskoré rozhodnutie v tejto dôležitej veci.
Fg cbg scfgsh dfngd gfnhg.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

APHK zvolala brífing na piatkové dopoludnie. "Nikoho z nás neteší, že tu opäť stojíme. Boli sme v Bratislave aj včera a keď sme sa dozvedeli nemilú novinu, museli sme reagovať. To, že VV rozhodol o bez odbornej diskusie a bez analýzy dát, to nás veľmi mrzí. My sme vyvinuli iniciatívu a predložili sme kopu argumentov, aby zachovali model, ktorý tu platil doteraz. Nebola rešpektovaná vôľa minimálne 11 klubov extraligy. Nepotrebujeme vyvolávať konflikty, chceme spájať hokej, ale VV naozaj nezačal dobre. Máme záujem posúvať hokej dopredu, ale to pôjde ťažko keď sa takto začalo. Už tu raz padla veta ´je po voľbách, zvyknite si´ a dopadlo to zle. Teraz veríme, že to nedopadne z celým hokejom," povedal predseda predstavenstva APHK Miroslav Kováčik.

Prečítajte si aj

Dxhfcgvghd c ghcngv gfncgv.V Topoľčanoch privítali posilu zo Žiliny a vystužili obranu

Kluby musia do 5. augusta predložiť potvrdenie o splnení záväzkov za minulú sezónu. Výkonný výbor SZĽH bude následne schvaľovať licencie na štart v jednotlivých súťažiach riadených Slovenským zväzom ľadového hokeja. Model priameho postupu bude kopírovať aj tretia najvyššia slovenská súťaž, známa pod názvom 2. liga seniorov. "Takéto zásadové rozhodnutie šesť týždňov pred štartom ligy je totálne neprofesionálne a nekoncepčné. Tímy musia mať jasno do konca kalendárneho roka, toto je nonsens. Na konci mája sme sedeli všetky kluby spolu a 11 klubov sa jednoznačne vyjadrilo, že sú za zachovanie súčasného modelu súťaže. Slovan mal inú predstavu, ale nechcel teraz vzhľadom na pokročilý čas nič meniť. To sú základné veci, ktoré netreba opomínať a ktoré nás zaskočili," povedal prezident klubu HK Dukla Trenčín Miloš Radosa.

Prečítajte si aj

Xhcn xcvm chgvmbh.Po dvojnásobnom zisku trofeje skončil v silnom klube slovenský "zlý" muž

APHK má svojho zástupcu v Ligovej rade, je ním Imre Valášek. Ten uviedol: "Z nášho pohľadu robí VV veci, ktoré nemá v kompetencii. Pretože Ligová rada určuje model súťaže. A ja ako člen Ligovej rady môžem povedať, že sme nič také neschválili. Takže nerozumiem celkom, prečo tomu teraz bolo takto. Jedna vec je kto o tom rozhoduje, druhá vec je rešpektovanie názoru väčšiny klubov."

Prečítajte si aj

K ka kdskdka kdska dk asda ds as.Bokroš s Ľuptákom naskočili na cestu z Detvy, Prešov uvoľnil z tímu špekulantov

Na brífingu bol aj Richard Rapáč, generálny manažér HK Spišská Nová Ves: "Mne nie je jasné, prečo rozhodujú ľudia, ktorí nemajú s extraligou nič spoločné. My riadime firmy, ktorými sú kluby a máme počúvať názory niekoho, pritom kluby sme sa na niečom úplne jednoznačne dohodli? To je nonsens."

Prečítajte si aj

Juraj Faith na tréningu.Juraj Faith si našiel nový angažmán: Zahraničný klub povedie s bratom hokejistu Popradu

Riešenie je v nedohľadne, Kováčik v tejto chvíli nevidel priestor na diskusiu: "Ťažko sa komunikuje keď predložíme veľa argumentov a druhá strana nemá nič. A nepríde so žiadnymi analýzami, dátami a skúsenosťami. Žiadne vyspelé ligy takýmto spôsobom nehrajú. Netvrdím, že to je ideálny model, ale na zmenu teraz nevidíme dôvod. Liga nám nestagnuje, ale stúpa, takže to je také slovenské, že ak sa niečomu darí, tak to je potreba narúšať a ísť inou cestou. Medzi nami prebehne ešte interná diskusia, kde sa rozhodneme čo ďalej. My sme spor nezačali, stále musíme na niečo reagovať. Je to niečo podobné ako keď si chcel zväz zobrať marketing pod seba, čo je svetový unikát. Nikde to tak nefunguje. My len upozorňujeme na nedostatky. Vlani sme poukazovali na pánov Pulkerta a Krula, ktorí mali priniesť stabilitu a dnes vieme, že na zväze končia. Takže sme mali pravdu."

Prečítajte si aj

Paulovič si poistil budúcnosť v Česku o minimálne dva roky.Veľká útočná ryba uviazla v sieti extraligového Liptovského Mikuláša
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články