Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Dupuis bojuje s vážnym zdravotným problémom

Útočníka Pittburghu Penguins Pascala Dupuisa čaká v zámorskej NHL minimálne polročná pauza. Lekári mu totiž objavili v pľúcach krvnú zrazeninu, ktorá môže ohroziť celú jeho hokejovú kariéru.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Tridsaťpäťročný Kanaďan začal okamžite s liečbou. Momentálne mu doktori podávajú injekcie na zriedenie krvi a neskôr začne užívať aj tabletky. "Pascal mal v nohe krvnú zrazeninu, ktorá sa postupne presunula až do pľúc. Z medicínskeho hľadiska ide o hlbokú žilovú trombózu rezultujúcu v pľúcnu embóliu. V Pascalovom prípade ide už o druhý takýto prípad. Liečba si vyžaduje minimálne šesť mesiacov, počas ktorých nemôže hrať hokej," citoval portál tsn.ca slová lekára "tučniakov" Dharmesha Vyasa.

"Rozhodne to nie je situácia, v ktorej by sa ste sa chceli ocitnúť. Karty sú však rozdané takto. Hokej je teraz u mňa na druhom mieste. Rodina je najdôležitejšou súčasťou môjho života a musím byť pre ňu zdravý," povedal Dupuis pre zámorské médiá. Zrazeninu mu odhalili po tom, čo sa začal v pondelok sťažovať na bolesť v hrudníku.

Dupuisovi zistili krvnú zrazeninu už v januári, pár týždňov po tom, čo si natrhol vonkajší krížny väz v kolene. Po šesťmesačnej liečbe začal pracovať na svojom návrate a v tejto sezóne odohral 16 stretnutí so ziskom 11 bodov (6+5).

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články