Slovenskí hokejisti dnes v noci ovládli NHL

Noc opäť patrila zámorskej NHL, hralo sa jedenásť stretnutí, celkovo sa predstavilo deväť Slovákov a šiesti za zapísali do štatistík.

Detroit vyučoval v Columbuse, keď ho za suverénnym triumfom 5:0 nasmeroval v prvej tretine šiesty gól v sezóne v podaní Tatara, ktorý sa napokon ukázal ako víťazný. Tretí zásah hostí pridal v záverečnej časti v presilovke Jurčo a otvoril si tak strelecký účet v tejto sezóne profiligy. Obaja slovenskí útočníci ešte navyše pridali bod za asistenciu, Tatar sa stal druhou a Jurčo treťou hviezdou stretnutia. Brankár Detroitu Jimmy Howard oslávil svoj 300. zápas v NHL 19. čistým kontom kariéry.

Halák predviedol 26 úspešných zákrokov pri víťazstve Islanders nad Tampou Bay 5:2, Višňovský odohral vyše 20 minút a v tretej tretine asistoval v presilovke pri štvrtom góle domácich.

Buffalo prekvapilo hladkým triumfom 4:1 nad San Jose, na ktorom sa Meszároš podieľal gólovou prihrávkou v poslednej minúte duelu. Carolina v prestrelke brala po výsledku 6:4 všetky body z Dallasu, Sekera odohral za hostí viac ako 25 minút, pripísal si siedmu asistenciu v ročníku i dva plusové body. Gáborík dosiahol svoj tretí gól v sezóne, v presilovej hre zvýšil bekhendom náskok Los Angeles proti Floride už na 3:0 a domáci napokon vyhrali 5:2.

BOSTON - ST. LOUIS 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly:6. Bergeron, 32. Krug (Bartkowski, Eriksson)

NY ISLANDERS – TAMPA BAY 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Góly:21. Clutterbuck, 33. Grabovskij (Nielsen, Okposo), 34. Strome (de Haan), 41. Nelson (VIŠŇOVSKÝ, Nielsen), 49. Cizikas (Okposo, Nelson) – 12. Killorn (Garrison, Drouin), 43. Palát (Carle, Kučerov)

COLUMBUS - DETROIT 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)

Góly:11. TATAR (Ericsson, Smith), 22. Nyquist (Abdelkader, Franzen), 45. JURČO (DeKeyser, Sheahan), 47. Sheahan (Smith, TATAR), 59. Helm (JURČO, Cleary)

BUFFALO - SAN JOSE 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly:26. Deslauriers (McCormick, Ristolainen), 32. Gionta (Flynn, Myers), 40. Flynn (Gionta, Weber), 60. Gionta (Myers, MESZÁROŠ) – 31. Burns (Thornton, Couture)

TORONTO - NASHVILLE 2:9 (0:3, 0:1, 2:5)

Góly:49. Santorelli (Komarov), 51. Kadri (Phaneuf, Franson) – 2. Beck (Weber, Gaustad), 11. Roy (Cullen, Ellis), 17. Beck (Forsberg, Jones), 39. Nyström (Beck, Ekholm), 41. Ribeiro (Ellis), 42. Forsberg (Weber, Ribeiro), 44. Järnkrok (Wilson, Weber), 46. Josi (Nyström, Gaustad), 58. Wilson (Smith, Järnkrok)

MONTREAL - PITTBSURGH 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Góly:8. Bennett, 10. Downie (Letang, Bennett), 21. Sutter (Bennett, Downie), 40. Crosby (Malkin, Hörnqvist)

WINNIPEG - NEW JERSEY 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly:22. Perreault (Stuart), 24. Scheifele (Frolík, Bogosian), 57. Frolík (Lowry) – 42. Eliáš (Havlát, Brunner)

CALGARY - ANAHEIM 4:3 sn (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0, 1:0)

Góly:44. Hudler (Granlund, Brodie), 50. Wideman (Granlund), 54. Wideman (Gaudreau), rozh. náj. Monahan – 16. Vatanen (Silfvenberg), 33. Beleskey (Lindholm, Vatanen), 56. Palmieri (Fowler, Vatanen)

ARIZONA - WASHINGTON 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly:22. Ekman-Larsson (Gagner, Rieder) – 12. Beagle (Chimera), 64. Fehr (Orpik, Carlson)

LOS ANGELES – FLORIDA 5:2 (0:0, 4:0, 1:2)

Góly:25. Greene (McNabb, Kopitar), 30. Carter (King, McBain), 35. GÁBORÍK (Kopitar, Muzzin), 40. Regehr (Carter, Doughty), 57. Brown (Williams, McNabb) – 43. Hayes (Huberdeau, Bjugstad), 47. Jokinen (Trocheck, Hayes)

Zdroje informácií: TASR, nhl.com