Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Novým trénerom HK Nitra sa stal bývalý obranca Dukly Trenčín a Slovana Bratislava

NITRA - Novým trénerom hokejistov HK Nitra sa stal 54-ročný Lotyš Normunds Sejejs. Vo funkcii nahradil Čecha Antonína Stavjaňu, ktorý v sezóne 2021/2022 doviedol tím k strieborným medailám v Tipos extralige. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
Gy xbgfbg c vgfxcv dbgxfcv.
Zdroj: hokej.cz
Zdieľajte:

Pre nového kormidelníka "corgoňov" pôjde o prvý trénerský angažmán v slovenskej extralige. V predchádzajúcich dvoch sezónach viedol Liepaju v najvyššej lotyšskej súťaži. Za sebou má dlhoročné pôsobenie v pozícii generálneho manažéra Dinama Riga v KHL, mužstvo krátko viedol aj ako hlavný tréner.

Prečítajte si aj

Jason Spezza Jason Spezza.Silné kanadské meno ovenčené medailami, ale bez Stanley Cupu mieri do vysokej funkcie

Trénersky ešte na Slovensku nepôsobil, no počas hráčskej kariéry odohral tri sezóny v extralige. V rokoch 2001 až 2003 nastupoval vo farbách Dukly Trenčín, následne zamieril na jednu sezónu do Slovana Bratislava.

Prečítajte si aj

Xcvnvhnxcv bm cvb dhgcfnv hfjhg.MS 2022: Slováci budúci rok nastúpia proti trojke veľkých lídrov

Sejejs nahradil Stavjaňu, ktorý pôsobil v Nitre v štyroch etapách - v sezóne 2005/2006, v rokoch 2012 až 2016, 2017 až 2019 a 2020 až 2022. Počas 9 rokov s ňou získal 8 medailí a štyrikrát ju doviedol do extraligového finále. V roku 2016 s ňou získal historický extraligový titul.

Prečítajte si aj

Samuel Petráš (Poprad)v dohrávke 18. kola Tipos extraligy HC Košice - HK Poprad.Kamzíci sa budú spoliehať na služby zlého muža najvyššej súťaže
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články