Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2022: Slováci v piatok s miernymi úpravami zostavy, Kazachstan nebude povinná jazda

HELSINKI - Slovenskí hokejisti si po desiatich rokoch zopakujú súboj s Kazachstanom na MS. Naposledy sa obaja súperi stretli práve v Helsinkách, 9. mája v Hartwall Aréne zvíťazili Slováci 4:2 po góloch Dominika Graňáka, Libora Hudáčka a dvoch Tomáša Kopeckého. Zvíťaziť musia Slováci aj v piatok, len tak si udržia nádej na postup do štvrťfinále.
Lyxl bxcnl nvb fcgv.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovenskí reprezentanti sa s Kazachmi stretli deväťkrát, v siedmich dueloch triumfovali, v jednom sa zrodila remíza a raz zvíťazili hokejisti Kazachstanu. Celkové skóre v prospech Slovenska je 42:15.

Prečítajte si aj

Jsn kbncvk f,v bdcv bndf vb f.MS 2022: Lekár Pavol Lauko informoval o zraneniach, posledný Slovák v zostave pôjde v piatok "bomby"

Z pohľadu slovenského fanúšika sa však na tohto súpera viaže zatiaľ jediná prehra s ním, keď v kvalifikačnej časti na ZOH v Nagane Slováci podľahli 3:4 po góloch Vlastimila Plavuchu, Branislava Jánoša a Petra Bondru. Pre slovenský výber pod vedením trénera Jána Šterbáka to znamenalo stopku v boji o prienik do hlavného turnaja.

Prečítajte si aj

Kadfl nvdnkv n.c vfdbb.MS 2022: Juraja Slafkovského zastihol nečakaný problém

Zverenci Jurija Michailisa zatiaľ nezískali v helsinskej A-skupine v troch zápasoch ani bod, postupe prehrali 1:9 s Dánskom, 1:2 s Francúzskom a 2:3 so Švajčiarskom. Skóre majú vysoko pasívne 4:14. "Ideme si nastaviť nejakú víťaznú mentalitu a ideme si za tým. Sme favoritom, ale musíme sa sústrediť na postupné kroky. Teda byť aktívni a veľa strieľať," povedal pred zápasom útočník Adam Liška.

Prečítajte si aj

Lkdmvly mlbgml. mô-yf b.Liptovský Mikuláš získal do bránky silné extraligové priezvisko

Slovenskí hokejisti videli svojho piatkového súpera aj na vlastné oči, útočník Andrej Kollár pred zápasom povedal: "Veľa tímov sa s nimi vytrápilo, ukazujú že vedia hrať hokej. Nebude to povinná jazda. Chalani musia strieľať, to nám chýbalo a potom sa šťastie prikloní k nám."

Prečítajte si aj

Ô adym lxcfvldn lbn cxl dfbv.MS 2022: Do kádra USA mieri 100-bodový útočník sezóny!

A-skupina MS:

Piatok 20. mája, 19.20 SELČ

Kazachstan - SLOVENSKO /Ice Hall Aréna Helsinki/

Predpokladaná zostava SR: Rybár - Čerešňák, Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, Rosandič, Jánošík - Tatar, Krištof, Pospíšil - Regenda, Minárik, Slafkovský - Lantoši, Roman, Liška - Takáč, Tamáši, Lunter - Sýkora.

Prečítajte si aj

Kld v xlcbn cv gnvbn bgxv.MS 2022: Šampionát končí pre slovenského mladíka

Prečítajte si aj

Ydxblc nclfgn hvmb.MS 2022: Tatar apeluje na riešenie presiloviek, Čerešňák si to predstavoval inak
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články